Sylwester z wielką pompą

  • Gazeta Krakowska
  • 19-12-2009
  • drukuj
Najdroższego sylwestra urządza Kraków. Będzie kosztować około 4,5 mln zł, czyli nieco więcej niż ubiegłoroczny. Jedne miasta oszczędzają, inne wydadzą więcej niż przed rokiem.
Sylwester z wielką pompą

Suma może szokować, zwłaszcza że stolica na imprezy na placu Konstytucji i występ kilkunastu artystów, m.in. Stachursky’ego, Lady Pank, Edyty Górniak i Big Cyca, przeznaczy 3,6 mln zł. Wrocław za organizację sylwestrowego koncertu na rynku zapłaci 300 tys. zł. Tyle samo za zabawę przeznacza Szczecin.

„Wydamy tyle samo co rok temu. Zaśpiewa Bajm. Nie sądzę, aby zabawa była gorsza niż w innych miastach” – powiedział „Gazecie Krakowskiej” Robert Grabowski z biura prasowego Urzędu Miasta Szczecina.

Teoretycznie krakowski sylwester także nie będzie huczny. Organizatorzy zdecydowali, że właśnie ze względów oszczędnościowych impreza przyjmie inny charakter, a Rynek Główny zamieni się w wielką salę klubową. Wystąpi tylko jedna gwiazda – Agnieszka Chylińska.

Krakowskie Biuro Festiwalowe tłumaczy, że chociaż sylwester kosztuje 4, 5 mln zł, to i tak jest tańszy niż przed rokiem. „Dajemy na niego tylko 1, 5 mln zł. Resztę wpłacą partnerzy i sponsorzy – wyjaśnia Magdalena Sroka, dyrektor biura.

Większość miast chce na imprezę sylwestrową wydać więcej niż w zeszłym roku. W Bydgoszczy, Lublinie i Łodzi wydatki wzrosną przynajmniej dwukrotnie. Z 13 miast koszty tną trzy. Najwięcej Wrocław – o 2,2 mln zł, czyli blisko 90 proc. To dzięki niemu zsumowane wydatki miast będą niższe niż przed rokiem. Wyniosą ponad 9,6 mln zł, wobec 10,8 mln rok wcześniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

co wy tu opowiadacie przecież to element kampanii przedwyborczej saorzadowców i to za wasze pieniądze kto to słyszał żeby prawie 5mln. jak w krakowie prawie 4mln. jak w Warszawie i tyle samo w Łodzi.Czy władze pytały mieszkańców o zgode na te pożal się boże zabawę.Wiadoo,ze połowę tej kasy rokradli.... Cieszcie się głupole, macie z czego. rozwiń

~Japrofesor, 2010-01-05 19:15:37 odpowiedz

Zaeaz biednym. Zabawić się trzeba

Fonia, 2009-12-19 08:35:33 odpowiedz

Lepiej by te pieniądze na pomoc biednym dali

Konrad, 2009-12-19 08:16:46 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE