PARTNER PORTALU
  • BGK

Sylwester, Zakopane. Burmistrz spełnia obietnice

  • PAP/em    15 listopada 2015 - 16:27
Sylwester, Zakopane. Burmistrz spełnia obietnice

Co roku do Zakopanego na przywitanie Nowego Roku przyjeżdża jednak nawet 100 tys. osób (fot. pixabay)

Plenerowa zabawa sylwestrowa dla 10 tys. osób to jedna z obietnic wyborczych burmistrza Zakopanego. Miasto wyda na imprezę 800 tys. zł.
Gwiazdą wieczoru sylwestrowego w Zakopanem ma być zespół Zakopower. Imprezę poprowadzi Odeta Moro z TVN oraz satyryk Mariusz Kałamaga. Wystąpią także Brathanki i zespół Tryptyk. Na teren zabawy na Równi Krupowej będzie mogło wejść 10 tys. osób.

Burmistrz realizuje obietnice

„Po wielu latach plenerowy sylwester będzie znów zorganizowany dla naszych gości. W ostatnich latach grupy ludzi spontanicznie zbierały się czy to na Krupówkach czy w punktach widokowych naszego miasta, ale nie było nic zorganizowanego dla turystów, którzy nie wykupili sobie miejsc w lokalach. Nie organizowano żadnych koncertów czy pokazów fajerwerków” – powiedział burmistrz Zakopanego Leszek Dorula. Dodał, że plenerowa zabawa sylwestrowa to realizacja jednej z wyborczych obietnic.

Zamiast pokazu sztucznych ogni władze Zakopanego zdecydowały się na pokaz laserowy. „Mieszkańcy oraz przyrodnicy z parku narodowego co roku przed sylwestrem apelują o nie strzelanie petardami, dlatego zdecydowaliśmy o pokazie laserowym” – wyjaśnił Dorula.

Impreza dla 10 tys. osób

Na wyznaczony i ogrodzony teren na Równi Krupowej będzie mogło wejść 10 tys. osób. Co roku do Zakopanego na przywitanie Nowego Roku przyjeżdża jednak nawet 100 tys. osób. Według władz miasta, osoby które nie wejdą na wyznaczony i chroniony teren, będą mogły oglądać widowisko z pozostałego terenu Równi Krupowej.

Nad bezpieczeństwem sylwestrowiczów ma czuwać 200 ochroniarzy. Ponadto burmistrz Zakopanego zwrócił się do policji o wzmocnienie patroli.

Impreza ma kosztować miasto 800 tys. zł. Jej organizację miasto w drodze przetargu powierzyło firmie specjalizującej się w tego rodzaju imprezach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.