PARTNER PORTALU
 • BGK

"Sylwestrowa Moc Przebojów" w Warszawie

 • PAP    8 grudnia 2010 - 17:09

Stolica po raz trzeci przywita Nowy Rok na "Sylwestrowej Mocy Przebojów". Gwiazdą tej jedynej w roku nocy będzie Roxette.
- Myślą przewodnią zabawy będzie prezydencja Polski w Unii Europejskiej - zapowiedziała w środę prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Na Placu Konstytucji w sylwestrową noc zagrają i zaśpiewają: Kasia Kowalska, Doda, zespół Varius Manx, Natasza Urbańska, grupa Kombi, Wojciech Gąssowski, Danzel i Urszula.

Gwiazdą "Mocy Przebojów" będzie szwedzki zespół Roxette, który wykona swoje niezapomniane przeboje - "It Must Have Been Love", "Listen To Your Heart". "She's Got A Look".

Wieczór poprowadzą m.in. Katarzyna Cichopek, Krzysztof Ibisz, Agata Młynarska i Tomasz Kammel.

- To jest największe wydarzenie roku dla Warszawy. Nie wszyscy mają środki ku temu, by bawić się na uroczystym balu, dlatego ludzie z chęcią bawią się na ulicy w miłym towarzystwie. Rok temu było z nami 100 tys. osób. Mam nadzieję, że w tym roku będzie tyle samo, a może i więcej - mówiła Gronkiewicz-Waltz.

Budowa sceny na Placu Konstytucji rozpoczęła się już w środę. Zakończenie jej demontażu planowane jest na 6 stycznia. Przez ten czas występować będą utrudnienia w ruchu w okolicach Placu Konstytucji.

- Bardzo prosimy mieszkańców Placu Konstytucji o cierpliwość i zrozumienie. Po kolei będziemy wyłączać z ruchu parking, potem skręt w lewo Placu Konstytucji, a kulminacja nastąpi 27 grudnia aż do 1 stycznia, kiedy scena będzie już stała - zapowiedziała prezydent miasta.

Nad bezpieczeństwem bawiących się czuwać będzie stołeczne Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. - Będzie ponad 900 osób, które będą stanowiły służby informacyjne i porządkowe. Ponadto będą służby policji, straży miejskiej i straży pożarnej. Będziemy w pełnej gotowości - zapowiedziała szefowa Biura, Ewa Gawor.

Koncert, organizowany przez Miasto Stołeczne Warszawa i Telewizję Polsat, rozpocznie się 31 grudnia o godzinie 20.00 i potrwa ok. 6 godzin. Transmisję na żywo pokaże telewizja Polsat i Polsat2. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • małolaty, 2010-12-10 07:41:58

  Będzie też Ania Wyszkoni?Mimo,że rozstała się z ŁZAMI bardzo ją kochamy.Prosimy,niech ona będzie!To jest nr1!!!
 • fanka, 2010-12-09 19:50:16

  koncert bedzie rewelacjny: kombii, doda, kowalska ... w naszej stolicy wszystkie koncerty sa udane. nadal mam w pamieci koncert michaela jacksona i piosenke you are not alone
 • romantyczka, 2010-12-09 15:32:22

  zapowiada sie super ! mam nadzieje, ze roxette wykona mój ulubiony utwor "Milk And Toast And Honey". tekst nieciekawy ale za to przepiekna melodia