PARTNER PORTALU
  • BGK

System dyscyplinowania kierowców

  • PAP    4 stycznia 2012 - 18:35
System dyscyplinowania kierowców

Miejski Zarząd Dróg w Płocku rozpoczął testowanie systemu dyscyplinowania kierowców (SDK). Działa on tak, że gdy auto przekracza dozwoloną prędkość, urządzenie włącza czerwone światło sygnalizatora drogowego.
Jak poinformował płocki MZD, pierwsze urządzenie SDK, udostępnione nieodpłatnie przez producenta, zostało uruchomione na peryferiach miasta przy na ul. Sierpeckiej, która prowadzi do drogi krajowej nr 60, w pobliżu szkoły podstawowej. System będzie testowany przez miesiąc.

- System SDK jest niezwykle funkcjonalnym urządzeniem drogowym przeznaczonym do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wymusza poruszanie się z dozwoloną prędkością na określonym odcinku drogi, przez co podnosi bezpieczeństwo - informuje płocki MZD.

Czytaj też: Strażnicy gminni będą bardziej skuteczni

Jeżeli system się sprawdzi, zostanie zainstalowany w 4-5 miejscach, które wytypują policja, straż miejska i mieszkańcy jako szczególnie niebezpieczne, czyli tam, gdzie kierowcy często nie stosują się do znaków ograniczających prędkość.

Jak podaje płocki MZD, w porównaniu do radarowej kontroli prędkości policji, SDK działa prewencyjnie. Jego funkcjonowanie jest proste: gdy na monitorowanym odcinku drogi pojazd przekroczy dozwoloną prędkość, wówczas na sygnalizatorach świetlnych zapala się czerwone światło - aby zapaliło się zielone, konieczne jest zatrzymanie pojazdu.

SDK mierzy prędkości od 0,5 do 255 km/h i z odległości 200 m w każdym kierunku.

System dyscyplinowania kierowców - w skrócie SDK - płocki MZD określa mianem: Szanujemy Dobrych Kierowców.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Toni, 2012-01-04 23:14:27

    Wdrazamy system! Musi zaskoczyć,czyż nie?