PARTNER PORTALU
  • BGK

Sytuacja na rzekach stabilizuje się

  • MSWiA    8 marca 2010 - 12:50

Liczba przekroczonych stanów ostrzegawczych i alarmowych na polskich rzekach zmniejsza się - informują hydrolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Dziś rano poziom wody przekraczał stan ostrzegawczy w 29 miejscach (o 7 mniej niż poprzedniego dnia), a alarmowy w 34 (spadek o 10 w ciągu doby).

Sytuacja hydrologiczna jest stabilna, nie ma też podtopień. Taki rozwój sytuacji hydrologicznej był możliwy dzięki niskim temperaturom w nocy i lekko dodatnim w dzień. Śnieg topi się wolniej i mniej wody spływa do rzek.

Na środkowej Wiśle od Włocławka do Płocka lód występuje już tylko lokalnie przy brzegach. Pokrywa lodowa jest jeszcze miejscami na Bugu.

Jak podaje IMiGW, w poniedziałek stan wody w dorzeczu górnej Wisły układa się głównie w strefie średniej i niskiej, w pozostałej części dorzecza w strefie wody wysokiej. Stan niski zanotowano na Skawie oraz lokalnie na Sole, Rabie, Dunajcu, Białej Tarnowskiej, Wisłoce i Wisłoku.

W dorzeczu Odry woda jest przeważnie w strefie wysokiej i średniej. Stan wysoki odnotowano na Odrze na odcinku Głogów - Gryfino, na Nerze, Prośnie, Drawie i Inie oraz lokalnie na Małej Panwi, Widawie, Ślęzie, Bystrzycy, Kaczawie, Baryczy i Warcie. Stan niski utrzymuje się lokalnie na Odrze, Małej Panwi, Nysie Kłodzkiej, Strzegomce, Kaczawie, Bobrze i Kwisie.

 W rzekach Przymorza stan wody układa się głównie w strefie wysokiej. Stan średni zanotowano na Łebie i Gołdapie oraz lokalnie na Pasłęce i Łynie. Stan niski wystąpił na Słupi oraz lokalnie na górnej Łynie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.