PARTNER PORTALU
  • BGK

Szalom na Szerokiej

  • KB    24 czerwca 2010 - 21:00

Koncerty żydowskiej muzyki ludowej, chasydzkiej i klasycznej, projekcje filmów, przedstawienia, wystawy, warsztaty i opowieści o historii Żydów – na dziesięć dni krakowski Kazimierz zamieni się w stolicę kultury żydowskiej.
Wszystko to za sprawą rozpoczynającego się jutro (25 czerwca, piątek) 20. Festiwalu Kultury Żydowskiej. W ramach festiwalu, który w ciągu swojej dwudziestoletniej historii stał się wyjątkowym miejscem spotkania Żydów i nie-Żydów z całego świata, odbywa się ponad sto imprez, gromadzących kilkudziesięciu wykonawców i tysiące uczestników.

Festiwal umożliwia szerokiemu gronu odbiorców obcowanie z żywą tradycją żydowską, pozwala także doświadczyć radości jej współtworzenia. Koncert Finałowy „Szalom na Szerokiej”, który w tym roku odbędzie się 3 lipca o godz. 18.00, gromadzi ponad dziesięciotysięczną publiczność.

Niezwykle bogaty program tegorocznej edycji festiwalu obejmuje koncerty, warsztaty, zwiedzania, spektakle, wystawy, projekcje filmów, wykłady, spotkania i promocje książek.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu współfinansowanym przez urząd miasta Krakowa są dostępne na stronie internetowej www.jewishfestival.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.