PARTNER PORTALU
 • BGK

Szarpaniny w Łodzi ciągle trwają

 • Gazeta Wyborcza Łódź    9 stycznia 2010 - 07:25

W sali rady miasta Łodzi pozostaje kilkadziesiąt osób, głównie studentów.
Pyskówki, strajk, a w tle przewidziane na 17 stycznia referendum o odwołanie prezydenta miasta Jerzego Kropiwnickiego – tak wygląda debata na temat budowy Camerimage Łódź Center według projektu Franka Gehry’ego

Gdy Marek Żydowicz, szef Plus Camerimage, i Mateusz Walsek z klubu radnych PO uścisnęli sobie w piątek dłonie, wydawało się, że obie strony sporu zaczną ze sobą rozmawiać. Nic z tego.

Na wtorek minister Zdrojewski zaprosił do siebie Tomasza Kacprzaka (PO), przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi i Marka Żydowicza. W środę o 20.00 ma się odbyć kolejna sesja nadzwyczajna w sprawie centrum. Tuż po innej, na której radni lewicy i PO chcą rozliczać prezydenta Kropiwnickiego z dwóch kadencji.

Członkowie zarządu fundacji Projekt Łódź złożyli dwa doniesienia w prokuraturze. Twierdzą, że Żydowicz z grupą osób nielegalnie okupuje dużą salę rady miasta. Chcą, aby prokuratura sprawdziła, czy nie doszło do naruszenia tzw. miru domowego. Prezydentowi zarzucają, że nie dopełnił obowiązków, bo nie zrobił nic, aby tej okupacji zapobiec.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • Krzysztof, 2010-01-09 07:49:46

  To wstyd, zeby nie bylo Centrum
 • Szymon, 2010-01-09 07:44:09

  A co z gwiazdą Dawida?
 • Mieczysław, 2010-01-09 07:43:05

  Raczej Kwaśniewski na prezydenta. Przynajmniej księżyc zostanie.