PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin: Most Cłowy będzie całkowicie zamknięty. Co z komunikacją miejską?

  • PAP    15 czerwca 2016 - 18:37

• Most Cłowy, jedna z najważniejszych przepraw w Szczecinie, zostanie w środę (15 czerwca) w nocy całkowicie zamknięty dla ruchu, ze względu na pogarszający się stan techniczny.
• Posiadacze biletów komunikacji miejskiej będą mogli w czasie remontu mostu korzystać w granicach administracyjnych miasta z pociągów PKP Przewozy Regionalne.
Specjaliści, którzy monitorowali stan Mostu Cłowego od jego awarii z końca maja br. uznali, że jego stan techniczny cały czas się pogarsza i należy go zamknąć jeszcze w środę - powiedział  Tomasz Klek ze szczecińskiego magistratu. Most zostanie zamknięty dla wszystkich pojazdów, a także dla ruchu pieszych.

W ubiegły poniedziałek (13 czerwca) miasto poinformowało, że most czeka gruntowny remont i wymienić będzie trzeba jego całą konstrukcję nośną. Zakładano wtedy, że obiekt zostanie całkowicie wyłączony z ruchu wczesną jesienią br.

Most Cłowy łączy prawobrzeżną część Szczecina z lewobrzeżną. Dla pasażerów komunikacji miejskiej jego zamknięcie oznacza zmiany w rozkładach jazdy linii tramwajowych i autobusowych. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie www.zditm.szczecin.pl w zakładce rozkłady jazdy.

Szczecinianie posiadający bilety komunikacji miejskiej będą mogli w czasie remontu mostu korzystać w granicach administracyjnych miasta z pociągów PKP Przewozy Regionalne.

Według specjalistów z Politechniki Gdańskiej, awarii uległy stalowe cięgna sprężające umieszczone w opasce żelbetowej wykonanej pomiędzy belkami. Stwierdzono także zarysowania poprzecznicy i pęknięcie opaski żelbetowej.

Rzeczniczka Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego Hanna Pieczyńska wyraziła wcześniej nadzieję, że wyremontowanym mostem mieszkańcy miasta mogą pojechać w wakacje 2017 r. Szacunkowy koszt przebudowy Mostu Cłowego to około 25 mln zł brutto.

Pod koniec maja o głośnym huku, który dobiegł spod mostu poinformowali służby wędkarze. Specjaliści wezwani na miejsce stwierdzili, że most należy częściowo zamknąć.

Most Cłowy został oddany do użytku w 1960 r. Jak poinformował Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, w 2013 r. most przeszedł gruntowny przegląd, w listopadzie ub.r. przegląd roczny, a trzy miesiące temu oględziny. Według ZDiTM, nic nie wskazywało na to, że może dojść do tego typu awarii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.