PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczeciński festiwal walczy o europejską nagrodę

  • PAP    7 grudnia 2010 - 12:34

Szczeciński festiwal muzyczny Boogie Brain znalazł się w ścisłym finale European Festival Awards - konkursie prestiżowych nagród, przyznawanych najlepszym wydarzeniom muzycznym w Europie - poinformował współorganizator imprezy Bartłomiej Bączkowski.
Międzynarodowy festiwal Boogie Brain organizowany jest od trzech lat. Prezentuje muzykę wywodzącą się z aglomeracji miejskich (m.in. hip hop, techno, house). Impreza kierowana jest, jak mówią organizatorzy, do wszystkich, którzy chcą odetchnąć od muzyki prezentowanej w popularnych mediach. Gromadzi wykonawców muzyki najwyższej jakości, docenianych przez media branżowe, rzadko jednak goszczących w popularnych stacjach radiowych i telewizyjnych.

Boogie Brain znalazł się w czołówce najważniejszych, dziesięciu europejskich wydarzeń w kategorii "Best Small European Festival" startując w tym konkursie po raz pierwszy. W pierwszym etapie pokonał ponad sześćdziesiąt innych europejskich festiwali.

Do 8 grudnia trwa głosowanie w Internecie na stronie festiwalu a 12 stycznia przyszłego roku w holenderskim Groningen zostanie ogłoszona lista zwycięzców we wszystkich kategoriach. W zeszłym roku statuetkę "European Festival Awards" w kategorii "Best Major Festival" zdobył gdyński Open'er.

- Dzięki sukcesowi Boogie Brain w rozdaniu "European Festival Awards" (a wierzymy, że tak się stanie) będzie głośno o naszym mieście - stwierdził Bączkowski. Dodał, że z każdą kolejną edycją rozwijana jest formuła festiwalu i dzięki wielkiej determinacji wielu osób zaangażowanych w jego tworzenie, staje się on coraz lepszy, większy i popularniejszy.

W przeciągu swoich trzech lat istnienia, dzięki festiwalowi Boogie Brain można było usłyszeć i zobaczyć na żywo w Szczecinie światowej sławy muzyczne gwiazdy jak: Roy Ayers, Ms Dynamite, Robert Owens, Mark De Clive-Love, LTJ Bukem, 4 Hero, Jazzanova, Scratch Perverts, Jahcoozi, Henrik Schwarz, MJ Cole.

Czytaj też:

Opener w plebiscycie

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • festiwal, 2010-12-07 16:11:39

    no coz - taka nagroda by sie przydala.