PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczyrk gotowy do sezonu zimowego. Szusy już w listopadzie

  • PAP/AH    13 października 2017 - 16:39
Szczyrk gotowy do sezonu zimowego. Szusy już w listopadzie
Fot. szczyrkowski.pl

Szczyrk jest już gotów do sezonu narciarskiego. Ośrodki zakończyły inwestycje; powstały wyciągi i systemy naśnieżania. Narciarze będą mogli szusować już w listopadzie.
• Inwestycje Słowaków z firmy Tatry Mountain Resorts w Szczyrk Mountains Resort szacowane są na ok. 120 mln zł.

• W pierwszy swój oficjalny sezon wchodzi też Beskid Sport Arena w Biłej. Trzeci ze szczyrkowskich ośrodków - Centralny Ośrodek Sportu - również przeszedł modernizację przed sezonem.

• Ośrodki w Szczyrku w najbliższym sezonie po raz pierwszy oferują wspólny skipass, czyli karnet umożliwiający korzystanie z urządzeń w Centralnym Ośrodku Sportu, Szczyrk Mountain Resort oraz Beskid Sport Arena.

- To jest już inny, nowoczesny Szczyrk - podkreślił w czwartek burmistrz Antoni Byrdy.

- Kiedyś marzyliśmy, żeby cokolwiek powstało w Szczyrku. Dziś mamy nowoczesne wyciągi i najnowocześniejsze rozwiązania stosowane do naśnieżania tras. Szczyrk staje się najnowocześniejszym ośrodkiem nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej. Wierzę, że przyciągniemy wielu turystów - podkreślił burmistrz.

Największym rozmachem inwestycyjnym może się poszczycić ośrodek Szczyrk Mountains Resort (SMR). To dawny Szczyrkowski Ośrodek Narciarski, który trzy lata temu znalazł się w słowackich rękach.

- Z nowości przede wszystkim należy wymienić infrastrukturę związaną z transportem. Powstała 10-osobowa kolej gondolowa na Halę Skrzyczeńską, która w ciągu godziny może wywieźć na górę 3 tys. osób. Są też dwie nowe 6-osobowe "kanapy" z podgrzewanymi siedzeniami i osłonami przed wiatrem. Stacje początkowe znajdują się na Solisku, a górne na Hali Skrzyczeńskiej i Wierchu Pośrednim - powiedział dyrektor SMR Grzegorz Przybyła.

Jak dodał, ośrodek przygotował się na kapryśną aurę. W minionych latach zdarzało się, że w Szczyrku brakowało śniegu. Teraz powstał nowy system naśnieżania.

- Sercem naszego ośrodka jest system naśnieżania oparty o zbiornik wodny o pojemności do 100 tys. m sześc. Przy nim powstała pompownia o wydajności do 1,5 tys. m sześc. na godzinę. To oznacza, że jesteśmy w stanie naśnieżyć główne trasy, które znajdują się przy nowych kolejach, w ciągu pięciu dni. (…) Ośrodek ruszy najpóźniej w połowie grudnia - powiedział Przybyła.

Inwestycje Słowaków z firmy Tatry Mountain Resorts w SMR szacowane są na ok. 120 mln zł.

W pierwszy swój oficjalny sezon wchodzi Beskid Sport Arena w Biłej. - Główne nasze urządzenie to 6-osobowa "kanapa", która działała już w minionym, próbnym sezonie. Nowością tej zimy będzie nowa w pełni oświetlona trasa "czarna" o długości 800 m. Maksymalne nachylenie stoku wynosi na niej 45 st. Ośrodek wzbogacił się też o nową restaurację, którą poprowadzi finalista jednego z kulinarnych show Marcin Czubak - powiedział kierownik marketingu Areny Michał Słowioczek.

W ośrodku zamontowany został bardzo wydajny system naśnieżania. Technologie umożliwiają produkcję śniegu nawet w środku lata. Przekonali się o tym miłośnicy białego szaleństwa, którzy szusowali tam w upalne wakacyjne dni. Michał Słowioczek zapewnił w czwartek, że już 4 listopada będzie tu można zjeżdżać na nartach.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.