PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczyrk i Brenna połączą potencjały. Szykuje się wyjątkowa oferta dla turystów

  • Portalsamorzadowy.pl    26 maja 2017 - 13:17
Szczyrk i Brenna połączą potencjały. Szykuje się wyjątkowa oferta dla turystów
Wójt Brennej planuje stworzyć w gminie całoroczną ofertę dla turystów. (fot. Jerzy Pilch, PTWP)

Brenna nie chce ścigać się na inwestycje narciarskie. Stawia na ofertę całoroczną i łączenie potencjałów ze Szczyrkiem. Gmina podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach aktywnie poszukiwała inwestorów.
Sporty ekstremalne, rowerowe ścieżki, kultura wołoska – to kierunki, którymi podążać chce gmina Brenna, próbując ściągnąć do siebie turystów. Przy coraz mocniejszej pozycji Wisły, Ustronia, Istebnej oraz „zbrojącego” się obecnie Szczyrku, Brenna szuka pomysłu na dobrą promocję walorów gminy.

- Narciarstwo jest najsłabszym ogniwem turystycznym w Brennej. Zostaliśmy, wspólnie ze Szczyrkiem, ujęci w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego rozwoju premiera Morawieckiego i w tym upatrujemy dla siebie szansę. Chcemy połączyć potencjał Szczyrku i Brennej - tłumaczy Jerzy Pilch, wójt Brennej.

Szczyrk z Brenną mają stworzyć wspólnie jeden turystyczny „kompleks”.

- Myślimy o połączeniu wyciągiem gondolowym lub krzesełkowym. Turysta będzie mógł dzięki temu „migrować” między miejscowościami. Szczyrk pozostanie narciarski, a my zapewnimy ofertę całoroczną – podkreśla wójt Brennej.

Więcej o rozwoju turystyki w Brennej w rozmowie wideo z Jerzym Pilchem.

Obecność wójta Jerzego Pilcha na IX Europejskim Kongresie Gospodarczym również nie była przypadkowa, bowiem gmina aktywnie poszukuje inwestorów. Główny nacisk w rozmowach z przedsiębiorcami kładziono na przedsięwzięcia związane z turystyką, a zwłaszcza z tzw. Stanicą Kamińskiego.

- Efekt został osiągnięty. Pojawiło się bardzo wiele ofert. W tej chwili zaczynamy przygotowywać dokumenty dla inwestorów – mówi Jerzy Pilch, wójt Brennej.

Stanica Kamińskiego to miejsce, gdzie w latach 30. ub. wieku harcerskie sprawności zdobywali późniejsi uczestnicy Powstania Warszawskiego.

Władze miejscowości położonej w Beskidzie Śląskim chcą, by obiekt został zagospodarowany na działalność związaną z turystyką, sportem, lecznictwem czy rehabilitacją. Więcej w materiale wideo.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.