PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkolenie podstawowe strażników gminnych. Jest ujednolicony tekst rozporządzenia

  • MIW    8 sierpnia 2017 - 17:06
Szkolenie podstawowe strażników gminnych. Jest ujednolicony tekst rozporządzenia
Na zrealizowanie całego minimalnego zakresu programu szkolenia podstawowego strażników gminnych trzeba poświęcić 492 godziny. (fot. www.sopot.policja.gov.pl)

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało ujednolicone rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie szkolenia podstawowego strażników gminnych (miejskich). Uwzględnia ono zmiany wprowadzone przez szefa MSW 28 marca 2013 r. (nie obejmuje tylko § 2 i § 3). Rozporządzenie wchodzi w życie 14 dni od daty ogłoszenia.
Rozporządzenie określa minimalny zakres programu szkolenia podstawowego strażników gminnych (miejskich), formy szkolenia, warunki i zakres udziału policji w szkoleniu podstawowym, sposób powoływania, skład i tryb działania komisji egzaminacyjnych, obowiązki przewodniczącego komisji, formę egzaminu oraz organ właściwy do wydania świadectwa złożenia egzaminu i wzór świadectwa.

Czytaj : Likwidują straże miejskie. Najczęściej w Wielkopolsce, na Mazowszu i Pomorzu

Do rozporządzenia dodano załącznik określający minimalny zakres programu szkolenia podstawowego strażników. Dowiadujemy się z niego, że w trakcie szkolenia funkcjonariusze przez 10 godzin będą uczyć się podstawowych zagadnień prawa administracyjnego, dwa razy więcej czasu poświęcą na część ogólną prawa karnego i prawa wykroczeń (tyle samo na część szczególną tych kodeksów), a także na podstawowe elementy psychologii oraz udzielanie pierwszej pomocy, zaś 60 godzin na wybrane zagadnienia z techniki i taktyk interwencji.

Na praktykę zawodową odbywaną w jednostce straży gminnej (miejskiej) zarezerwowano 160 godzin. W sumie na zrealizowanie całego minimalnego zakresu programu trzeba poświęcić 492 godziny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.