PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkolny autobus wjechał do rowu

  • PAP    19 marca 2013 - 12:29

Sześcioro dzieci odwiezionych zostało we wtorek do szpitala po tym jak przewożący je autobus szkolny wjechał do rowu w miejscowości Dąbrowica. Po badaniach dwójka dzieci została w lecznicy, pozostałe zwolniono do domów.
„Dwoje dzieci ma urazy, które nie zagrażają ich życiu. Pozostały w szpitalu w celu przeprowadzenia pogłębionej diagnostyki i ewentualnego leczenia.

Pozostała czwórka odniosła ogólne potłuczenia, zwolniono je do domów" - powiedziała Agnieszka Osińska, rzeczniczka Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie, do którego trafiły poszkodowane dzieci.

Autobusem renault jechało dziewięcioro dzieci w wieku 13-15 lat wraz z opiekunką. W Dąbrowicy na gminnej drodze autobus wjechał do rowu.

Przyczyną wypadku były trudne warunki jazdy. „Na śnieżnej muldzie autobus zarzuciło, wjechał do rowu, wypadła mu szyba, ale utrzymał się na kołach" - powiedział kpt. Marcin Bobula z wojewódzkiej komendy straży pożarnej w Lublinie.

Na Lubelszczyźnie pada śnieg, drogi są śliskie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • P.R.L., 2013-03-19 16:19:46

    Czy już nie najwyzszy czas, aby NIK zajęła się okolicznościami projektowania i budowania głąbokich rowów przydrożnych. Podobnie jak z ekranami przeciwdźwiękowymi, i tu zachodzi podejrzenie o naciągactwo i naduzycia. Jak te głebokie wykopy bez żadnego obarierowania i szerokich poboczy są niebezpieczn...e, widzimy na co dzień w komunikatach wypadkowych.  rozwiń