PARTNER PORTALU
  • BGK

"Szósty Unijny" tylko dla twardzieli

  • PAP    30 kwietnia 2010 - 14:40

159 osób z całej Polski zgłosiło się do "Szóstego Unijnego" Ogólnopolskiego Maratonu Pieszego po Górach Świętokrzyskich, który rozpocznie się w piątek (30 kwietnia) wieczorem.
Piechurzy przemierzą 100 lub 50 km, żeby uczcić szóstą rocznicę wejścia Polski do UE.

Większość uczestników - 107 osób - zamierza pokonać cały główny szlak świętokrzyski im. Edmunda Massalskiego, czyli stukilometrowa trasę z Gołoszyc do Kuźniaków. Ci wyruszą w piątek o godz. 20 i będą mieli dobę na przejście trasy. Pozostali wyruszą w sobotę rano i przejdą połowę trasy, na co będą mieli 12 godzin.

Zwycięzca otrzyma tytuł i statuetkę "Twardziela Świętokrzyskiego".

Według organizatora maratonu, Ryszarda Łopiana ze świętokrzyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego, kondycja uczestników jest zróżnicowana; jedni przebiegną sporą część stukilometrowej trasy i ukończą ją w ciągu 12 godzin, drudzy będą potrzebowali doby na jej pokonanie. Co roku 85 proc. wędrowców kończy rajd na 100 km, a prawie wszyscy trasę na 50. Liczba osób na mecie zależy w dużej mierze od pogody.

Organizator dodał, że maraton cieszy się dużym zainteresowaniem. Wezmą w nim udział miłośnicy górskich wędrówek z niemal wszystkich województw. Choć termin zgłoszeń minął 15 maja, to wciąż dzwonią chętni. Niestety, ze względów organizacyjnych, liczba uczestników nie może być większa.

Pierwszy rajd odbył się w 2004 roku dla uczczenia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Co roku liczba uczestników imprezy wzrasta o 30 proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.