PARTNER PORTALU
  • BGK

Sztuczne ognie w Szczecinie po raz trzeci

  • PAP    28 lipca 2010 - 19:26

Pokazy sztucznych ogni przygotowane przez firmy z Chin, Korei Południowej i Francji, koncerty muzyki elektronicznej, regaty, wyścig na Smoczych Łodziach - to atrakcje III Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych, który ma się odbyć w sierpniu w Szczecinie.
- Podczas pokazów fajerwerków przygotowanych przez trzy znakomite, mające ogromne doświadczenie firmy wyleci w powietrze 45 ton ładunków wybuchowych - powiedział w środę na konferencji prasowej Jerzy Raducha ze szczecińskiego magistratu.
 
Impreza rozpocznie się wieczorem 7 sierpnia na scenie na wodzie w pobliżu Wałów Chrobrego. Fajerwerki będą odpalane z barek zacumowanych przy Wyspie Grodzkiej.
 
Organizatorzy zapowiedzieli, że każdy z fajerwerkowych pokazów będzie trwał 18 minut i składać się będzie z dwóch części. Pierwsza, licząca trzy minuty, będzie nawiązywać do obchodów Roku Chopinowskiego, dlatego też wylatującym w górę kolorowym racom towarzyszyć będzie muzyka Chopina. Ta część będzie oceniana przez komisję sędziowską. Zwycięzca zdobędzie Puchar Prezydenta Miasta Szczecin.
 
Kolejne 15 minut prezentacji ma się odbywać przy muzyce zaproponowanej przez firmę uczestniczącą w festiwalu.
 
Scena na wodzie należeć będzie do gwiazd muzyki elektronicznej zaproszonych do Szczecina na Festiwal Muzyki Elektronicznej - imprezy towarzyszącej Festiwalowi Sztucznych Ogni. Wystąpią m.in. AQUAVOICE, Marek Biliński, POLARIS, DJ Insect i DJ Samuel Wilde.
 
Festiwal zakończy specjalny pokaz fajerwerków zaprezentowany przez rodzinną firmę z Bielska Białej, biorącą udział w wielu międzynarodowych festiwalach i konkursach.
 
Międzynarodowy Festiwal Ogni Sztucznych to nie tylko nocna zabawa. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, w których będzie można brać udział w ciągu dnia. Są to m.in. Jarmark Rozmaitości, Unity Line Yacht Race, czyli szczeciński wyścig jachtów, w którym główną nagrodą jest Puchar Prezydenta Miasta, oraz wyścig na Smoczych Łodziach.
 
- Mamy nadzieję, że ta impreza wrośnie na stałe w program imprez szczecińskich - powiedział Raducha.
 
Festiwal fajerwerków potrwa od 7 do 8 sierpnia. 
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.