PARTNER PORTALU
  • BGK

Sztuka niezależna świętuje

  • PAP    19 kwietnia 2010 - 11:11
Sztuka niezależna świętuje

Przedstawienia teatralne, pokazy filmów i koncerty składają się na rozpoczynający się dziś (19 kwietnia) Festiwal madeinpoznan.noc
Festiwal madeinpoznan.noc miał być jednodniowym wydarzeniem - 17 kwietnia. Z racji żałoby narodowej termin festiwalu przesunięto jednak na poniedziałek, a poszczególne jego prezentacje zostaną rozłożone w czasie.

Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu jest "artystyczna kooperatywa", która ma na celu współpracę poznańskiego środowiska twórców i artystów, funkcjonujących poza instytucjami kulturalnymi. Według prezesa federacji Madeinpoznan Marcina Maćkiewicza, wszystkie wydarzenia podczas festiwalu są premierowe. "Bez wątpienia warto się na nie wybrać, bo każdy znajdzie tu coś dla siebie" - powiedział Maćkiewicz.

Festiwal rozpoczyna poniedziałkowy, premierowy spektakl Agaty Elsner i Kuby Kaprala "Staruchy 2058" w klubokawiarni "Meskal". Tego samego dnia w Teatrze Wielkim grupa teatralna Movements Factory przedstawi "Trop: Dance As Art".

W trakcie festiwalu zaplanowano też inne premiery teatralne, m.in. Teatru Strefa Ciszy czy Teatru Porywaczy Ciał.

W ramach nurtu sztuk wizualnych i komiksu młodzi artyści przedstawią swoje projekty w niezależnych galeriach, a w ramach nurtu filmowego będzie można obejrzeć najlepsze filmy uniwersyteckiej Pracowni Socjologii Wizualnej.

Ostatnią prezentację festiwalu zaplanowano na 5 czerwca w Starej Rzeźni; wówczas w ramach koncertu Nova Elektronika na pięciu scenach zaprezentują się artyści muzyki elektronicznej.

Pierwsze dwie edycje festiwalu zorganizowano w 2008 roku. Od początku imprezy jej pomysłodawcy zapewniają, że festiwal dąży do wykorzystania potencjału wielu młodych poznańskich artystów, rezygnując przy tym z dużych nakładów finansowych i instytucjonalnego zaplecza.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.