PARTNER PORTALU
  • BGK

Sztuka uliczna i sport na toruńskim rynku

  • AW/torun.pl    4 maja 2012 - 12:40

Wiele będzie się działo na Rynku Staromiejskim w Toruniu w sobotę, 5 maja. Pod hasłem EURO STREET ART 2012 odbędzie się tam wielki finał konkursu sztuki ulicznej poświęconej sportowi, połączony z koncertem, happeningiem i pokazami tańca. Początek o godz. 11.00.
To kolejna propozycja związana z nadchodzącymi mistrzostwami EURO 2012. Tym razem organizatorzy – Urząd Miasta Torunia, Fundacja You Have It oraz ATRIUM COPERNICUS – zapraszają mieszkańców i turystów na całodniową, plenerową imprezę na starówce, której głównym wydarzeniem będzie finał konkursu sztuki ulicznej BURN THE STADIUM.

W kwietniu artyści związani z szeroko pojętym Street Artem (mural, graffiti, wlepki) nadsyłali do organizatorów projekty prac związanych z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej UEFA "Euro 2012", promujących sport, a w szczególności piłkę nożną.

5 maja najlepszych dziewięciu twórców zmierzy się w finale na Rynku Staromiejskim, realizując swoje projekty na ustawionych w plenerze specjalnych, wielkoformatowych powierzchniach malarskich. Zwycięzca konkursu zostanie nagrodzony kwotą 2 tys. złotych oraz możliwością uwiecznienia swej pracy na Stadionie Miejskim w Toruniu. Dla publiczności obserwującej ich pracę przygotowano wiele atrakcji: muzykę na żywo, pokazy taneczne, mini warsztaty malowania szablonów dla najmłodszych, konkursy z nagrodami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.