PARTNER PORTALU
  • BGK

Sztuka w urzędzie

  • BEZ    29 stycznia 2010 - 13:58

Warmińsko-Mazurskie: Swoje prace w Galerii Marszałkowskiej zaprezentuje Weronika Tadaj-Królikiewicz, artystka pochodząca z Olsztyna. Wystawa interesujących dzieł współczesnego malarstwa rozpocznie się 8 lutego.
Plastyczka jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie przygotowuje się do obrony pracy doktoranckiej pod kierunkiem grafika Jędrzeja Gołasia, prof. UMK.

Weronika Tadaj-Królikiewicz mimo młodego wieku (ur. w 1980 r.) ma na swoim koncie prawie 30 wystaw zbiorowych i indywidualnych m.in. : w Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid w Elblągu, w Galerii Lustro w Mogilnie, w Ratuszu Miejskim w Schneverdingen (Niemcy).

Olsztynianka może pochwalić się także licznymi wyróżnieniami w konkursach, a wśród nich zdobytą dwukrotnie I nagrodą w Olsztyńskich Biennale Plastyki o Medal Prezydenta (w 2007 i 2009 r.).

Wystawę rysunków i malarstwa Weroniki Tadaj-Królikiewicz otworzy wernisaż z udziałem przedstawicieli Samorządu Województwa oraz zaproszonych gości. Urząd Marszałkowski zaprasza miłośników kultury 8 lutego o godz. 16 do Galerii Marszałkowskiej przy ul Emilii Plater 1 w Olsztynie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.