PARTNER PORTALU
  • BGK

Szwajcarski projekt Leszna

  • AT    7 lipca 2012 - 09:00
Szwajcarski projekt Leszna

5 lipca 2012r., odbyła się konferencja inaugurująca nowy międzynarodowy projekt, który Leszno będzie realizować do jesieni 2014 roku. Partnerami miasta zostały szwajcarskie miasto Biel/Bienne i Fundacja Edukacyjna Pro Musica.
Przedmiotem projektu "Leszno i Biel/Bienne - Partnerstwo dla rozwoju" jest tworzenie i wzmacnianie partnerstwa pomiędzy obydwoma miastami poprzez cykl komplementarnych działań obejmujących wymianę doświadczeń i wiedzy w wybranych obszarach tematycznych. Działania te będą uzupełniane przez imprezy artystyczne, sportowe i edukacyjne.

Wyodrębniono cztery takie obszary, nad którymi pracować będą odrębne zespoły robocze. Są to wspieranie gospodarki, promocja miasta oraz promocja i rozwój turystyki, gospodarka odpadami, współpraca samorządu z organizacjami pozarządowymi.

I to między innymi o pomysłach na współpracę w wyżej wymienionych obszarach rozmawiano na wczorajszej konferencji. Wcześniej jednak prezydent Tomasz Malepszy uroczyście podpisał umowy współpracy z radną Rady Gminy Biel/Bienne Barbarą Schwickert i Prezesem Fundacji Edukacyjnej Pro Musica, Julią Sawicką.

W czasie konferencji zaprezentowano także podstawowe informacje na temat samego projektu. Wysłuchać było można wykładu dr Michała Tomczyka z Uniwersytetu w Łodzi, który przybliżył zebranym Szwajcarię i łączące ją z Polską relacje.

Uczestnicy konferencji z dużym zainteresowaniem obejrzeli także prezentację Miasta Biel/Bienne, którą pokazał Reto Lindegger z biura Prezydenta tego miasta. Na koniec wystąpiła Julia Sawicka z zespołem, przenosząc słuchaczy w świat jazzowych aranżacji.

Projekt "Leszno i Biel/Bienne - Partnerstwo dla Rozwoju" realizowany jest w ramach Funduszu Partnerskiego Grantu Blokowego Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy. Miastu udało sie pozyskać maksymalny procent dofinansowania - 90%, przy całkowitej jego wartości sięgającej prawie 900.000 zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.