PARTNER PORTALU
  • BGK

Szwarno dziołcha polskiego biznesu

  • wnp.pl (Dariusz Malinowski)    25 listopada 2012 - 09:57
Szwarno dziołcha polskiego biznesu

Różne okresy przechodziła Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego, lepsze i gorsze. Jednak dziś z dumą mogę powiedzieć o nim że to szwarno dziołcha polskiego biznesu. Agencja ma swój znaczący udział w rozwijaniu przedsiębiorczości – powiedziała podczas uroczystości obchodów 20-lecia GARR, prezes agencji Bożena Rojewska.
Jak podkreślała goszcząca na uroczystości w Katowicach minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska GARR nie jest jedną z wielu agencji.

- To bardzo ważna instytucja dla rozwoju gospodarczego całego regionu. Co ważne bardzo dobrze oceniana przez przedsiębiorców - podkreślała minister. Jak zaznaczyła działalność Agencji będzie także mocno widoczna w kolejnych latach.

Dr Jan Olbrycht były marszałek naszego województwa a obecnie deputowany przypominał, że funkcjonowanie GARR nie było tak proste i sporo kwestii trzeba było rozwiązywać na bieżąco.

- Na przykład nie było wiadomo i ścierały się na ten temat zdania, jak Agencja ma być finansowana. Czy np. powinna utrzymywać się sama, czy też być wspomagana - przypominał były marszałek.

Wszyscy zabierający głos zgodzili się, że z obecnej perspektywy czasu Agencja odgrywała i nadal odgrywa ogromną rolę w kreowaniu i wspomaganiu przedsiębiorczości.

Więcej na ten temat tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.