PARTNER PORTALU
  • BGK

Szybciej i wygodniej pociągiem przez Tarnów

  • Tarnow.net.pl    29 marca 2015 - 18:12

Na pendolino Tarnów poczeka jeszcze kilkanaście miesięcy a tymczasem przez stację kolejową Tarnów przejeżdża coraz więcej nowoczesnych składów.
Małopolskie Przewozy Regionalne na trasie z Krakowa do Tarnowa i Krynicy puszczają Acatusy, Podkarpacki Zakład na trasie z Rzeszowa do Krakowa Impulsy, a PKP Intercity zmodernizowane ze środków europejskich składy na trasie Przemyśl-Szczecin.

Nowe składy to poprawa komfortu podróżowania, zazwyczaj tabor mogący osiągnąć prędkość 160 km/h, dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych, z wygodnymi ergonomicznymi fotelami, klimatyzacją i wi fi.

Do czasu zakończenia remontu trasy kolejowej Kraków-Tarnów-Rzeszów czas przejazdu z Tarnowa do Krakowa czy Rzeszowa wynosi od 1,5 do 2 godz. Po zakończeniu remontu, pociągi skrócą czas dojazdu do ok. 45-50 minut.

Wówczas do Tarnowa dojadą składy Małopolskiej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej a dodatkowo Tarnów i i Rzeszów otrzymają połączenie z Warszawą i Trójmiastem najszybszymi pociągami EIC Premium - pendolino. Czas przejazdu z Tarnowa do Warszawy wyniesie nieco ponad 3 godziny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.