PARTNER PORTALU
  • BGK

Szynobusem aż do Czech

  • KB    29 kwietnia 2010 - 09:36
Szynobusem aż do Czech

Od 1 maja rozpoczną kursowanie weekendowe szynobusy z Jeleniej Góry do Republiki Czeskiej.
Z połączenia obsługiwanego przez Przewozy Regionalne, które już na stałe zapisuje się w wiosenno-letnim krajobrazie, mogą korzystać pasażerowie zmierzający w czeskie Karkonosze. Dotychczas miejscem docelowym był Trutnov – zabytkowe miasteczko słynące z rynku Karkonosza, czyli Ducha Gór oraz uliczki, na której znajduje się pomnik trutnowskiego smoka. W tym sezonie jeden z pociągów będzie dojeżdżał aż do Svobody nad Upou – miejscowości w kraju karlovohradeckim, położonej w dolinie Jańskiego Potoku u podnóża Karkonoszy.

Cena biletów na przejazd z Jeleniej Góry do granicy wynosi 9 zł, natomiast dalszy przejazd to koszt 18-30 koron czeskich, w zależności od długości trasy.

Wszystkie pociągi kursują od 1 maja, czyli o miesiącwcześniej niż w latach ubiegłych, do 29 sierpnia we wszystkie soboty i niedziele oraz polskie i czeskie dni wolne, to jest: 3 maja (Święto Konstytucji), 3 i 4 czerwca (Boże Ciało i piątek po Bożym Ciele), 5 lipca (Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje), 6 lipca (Den upálení mistra Jana Husa).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • KRAWAL, 2018-01-30 11:52:18

    SZANOWNY PANIE RADNY A KIEDY PAN ZAPŁACI ZA TOWAR NABYTY W FIRMIE KRAWAL?