PARTNER PORTALU
  • BGK

Tablica niezgody

  • PAP    10 marca 2010 - 08:46

We wtorek w Zielonej Górze odsłonięto tablicę upamiętniającą 20. rocznicę restytucji samorządu i nie tylko... - To totalny brak smaku. W ten sposób promuje się tylko pan Kubicki - skarżą się radni.
Za tablicę, która zawisła na ratuszu, Urząd Miasta zapłacił ok. 11 tys. zł. Podpisał się na niej "prezydent Janusz Kubicki, wójtowie, burmistrzowie oraz prezydenci województwa lubuskiego".

Taka dedykacja upamiętniająca 20-lecie samorządu oburzyła wielu radnych Rady Miasta. - To totalny brak smaku. W ten sposób promuje się tylko pan Kubicki. Treści tablicy i jej umieszczenia na ratuszu nikt z nami nie konsultował. Ale, jak już zawisła, nic z nią nie zrobimy - powiedział wiceprzewodniczący RM Marek Kamiński z PO.

Doradca prezydenta ds. medialnych Tomasz Misiak powiedział, że nazwisko Janusza Kubickiego znalazło się na tablicy upamiętniającej 20-lecie samorządu, bo to on teraz sprawuje władzę. - Prezydent docenia zasługi innych osób, które miały wpływ na stworzenie samorządu terytorialnego dla Ziemi Lubuskiej. Jednak gdyby wpisać tam nazwiska tych wszystkich osób, byłby to olbrzymi monument, a nie tablica - powiedział Misiak.

Autorem tablicy jest zielonogórski artysta Robert Tomak, a jej fundatorem zielonogórski magistrat.

W związku z obchodami 20-lecia restytucji samorządu terytorialnego dla Ziemi Lubuskiej, odbyło się spotkanie z samorządowcami oraz wykład prof. Jerzego Stępnia, który w 1990 roku był jednym z współtwórców reformy samorządowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.