PARTNER PORTALU
  • BGK

Tadeusz Ferenc przeciw lokowaniu Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu

  • MIW    10 stycznia 2017 - 12:05
Tadeusz Ferenc przeciw lokowaniu Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu
Skąd będzie koordynowana praca podkarpackich celników? (fot. www.przemysl.scelna.gov.pl)

• Prezydent Rzeszowa sprzeciwia się przenosinom do Przemyśla siedziby Urząd Kontroli Skarbowej.
• Pismo w tej sprawie skierował do prezydenta Andrzeja Dudy, premier Beaty Szydło oraz wicepremiera Mateusza Morawieckiego.
• Planowana zmiana lokalizacji urzędu jest konsekwencją rozporządzenia Ministerstwa Finansów o Krajowej Administracji Skarbowej.
- Pozwolę sobie wyrazić przekonanie, że plan, w myśl, którego na terenie województwa podkarpackiego ma powstać urząd celno-skarbowy z siedzibą w Przemyślu nie służy ani sprawnej realizacji zadań celno-skarbowych, ani właściwemu rozwoju Podkarpacia, ani – co powinno być najistotniejsze - ułatwieniu życia podmiotom gospodarczym i mieszkańcom naszego regionu - pisze w swoim liście Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Jak stwierdza, skupienie w urzędzie celno-skarbowym w Przemyślu zadań realizowanych dotychczas przez Izbę Celną w Przemyślu (wraz z urzędami celnymi w Krośnie, Przemyślu i Rzeszowie z oddziałami celnymi) oraz przez Urząd Kontroli Skarbowej w Rzeszowie wpłynie negatywnie na skuteczność i efektywność działań celno-skarbowych na Podkarpaciu.

- Lokalizacja urzędu celno-skarbowego w Przemyślu to także poważne utrudnienie dla większości podmiotów gospodarczych i mieszkańców województwa podkarpackiego, obsługiwanych dotychczas przez służby celno-skarbowe w centralnie położonym Rzeszowie. Nie do zbagatelizowania są osobiste szkody rzeszowskich funkcjonariuszy celno-skarbowych, związane z większymi kosztami i dłuższym czasem dojazdu do nowego miejsca pracy - argumentuje Ferenc.

Zwraca ponadto uwagę, że za pozostawieniem rzeszowskiego UKS w dotychczasowej lokalizacji wypowiedziała się również działająca w Urzędzie komórka NSZZ Solidarność, a także rzeszowska Rada Miasta.

Przypomnijmy, że zgodnie z planami Ministerstwa Finansów powstać ma Krajowa Administracja Skarbowa, która łączyć ma dotychczasowe urzędy skarbowe i Służbę Celną. Zdaniem resortu umożliwi to obniżkę kosztów, a zarazem pozwoli MF skoncentrować się na polityce fiskalnej i budżetowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.