PARTNER PORTALU
  • BGK

Tak Elbląg promuje się w Niemczech - "pływające domy"

  • PAP    5 lutego 2014 - 14:55
Tak Elbląg promuje się w Niemczech - "pływające domy"

Armator z Niemiec zapowiedział otwarcie w Elblągu bazy czarterowej, oferującej wodniakom barki turystyczne tzw. Hausbooty. Jest to efekt działań promocyjnych regionalnego samorządu na rynku niemieckim - poinformowało biuro regionalne Urzędu Marszałkowskiego.
Jak powiedział PAP dyrektor elbląskiego biura regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Jerzy Wcisła, oficjalne otwarcie bazy czarterującej barki turystyczne nastąpi 7 czerwca, a jej siedzibą będzie przystań Jacht Clubu. Inwestorem jest firma Kuhnle-Tours, która prowadzi sieć podobnych obiektów w Niemczech i we Francji. Swoje jednostki czarteruje też w Piaskach nad jeziorem Bełdany na Mazurach.

Według Wcisły decyzja armatora o rozpoczęciu działalności w Elblągu jest wynikiem działań promocyjnych regionalnego samorządu na rynku niemieckim. Miały one związek z rewitalizacją polskiego odcinka międzynarodowej drogi wodnej E 70 i rozbudową infrastruktury turystycznej Pętli Żuławskiej. "Postanowiliśmy pokazać Niemcom, że nasze szlaki wodne są gotowe na przyjęcie turystów" - wyjaśnił.

Samorząd pośredniczył też w kontaktach między niemieckim armatorem a elbląskimi firmami, które zapewnią mu serwis techniczny i niemieckojęzyczną obsługę tamtejszych wodniaków.

Przygotował również propozycje siedmiu tras turystyki wodnej. Zaczynają się one w Elblągu i prowadzą Nogatem, Szkarpawą i Wisłą, a w przyszłości także Kanałem Elbląskim, gdy już zakończy się jego rewitalizacja. Przewidziano też rejsy po Zalewie Wiślanym, wzdłuż mierzei i południowego wybrzeża, a nawet do Kaliningradu.

Wcisła powiedział PAP, że nowy produkt turystyczny wzbudził już duże zainteresowanie w Niemczech, co było widoczne podczas największych targów turystyki wodnej, które odbyły się pod koniec stycznia w Duesseldorfie. Działalność elbląskiej bazy czarterującej "pływające domy" będzie nastawiona głównie na turystykę przyjazdową do Polski, ze względu na wysokie ceny takich usług. Koszt tygodniowego czarteru jednostki to 3 tys. euro.

Hausbooty to motorowe łodzie, na pokładzie których znajdują się kabiny sypialne nawet dla 12 osób, salon, kuchnie, łazienki i inne udogodnienia. Spełniają rolę barek mieszkalnych i nie wymagają posiadania przez załogę uprawnień motorowodnych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.