PARTNER PORTALU
  • BGK

Tak optymistycznie tylko w Rzeszowie

  • PAP    11 października 2011 - 15:18
Tak optymistycznie tylko w Rzeszowie

Ponad 40 filmów zrealizowanych w ciągu ostatnich dwóch lat będzie można zobaczyć podczas dziewiątej już edycji Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych. To jedyny w Polsce festiwal, do którego filmy kwalifikowane są według stopnia zawartego w nich optymizmu.
Impreza rozpoczęła się we wtorek w Rzeszowie i potrwa do soboty. Jak powiedział organizator festiwalu Piotr Żukowski, podczas tegorocznej edycji, podobnie jak w poprzednich latach, obok siebie prezentowane będą filmy fabularne i dokumentalne, profesjonalne, studenckie i niezależne. "Łączy je jedno - wszystkie są optymistyczne" - zaznaczył.

W tym roku w konkursie znalazły się takie filmy fabularne jak: "Ile waży koń trojański" Juliusza Machulskiego, "Handlarz cudów" Bolesława Pawicy i "Cudowne lato" Ryszarda Brylskiego. W kategorii film dokumentalny widzowie zobaczą m.in.: "Bon appetit" Jakuba Maciejki.

W sobotę, podczas gali zakończenia festiwalu, tradycyjnie zostaną wręczone dwie nagrody honorowe - złote ryby. W tym roku laureatami są: Andrzej Gałła - wrocławski aktor, który od lat pojawia się w filmach twórców niezależnych oraz Grzegorz Halama - pionier polskiego kina niezależnego.

W ramach imprez towarzyszących odbędzie się specjalny pokaz z cyklu MultimediaOFF. Zaprezentowane zostaną na nim filmy nagrodzone podczas 7. Telewizyjnego Festiwalu Filmowego Kręci się i Konkursu aMazing Short Films.

Festiwalowi będą towarzyszyły również warsztaty filmowe, w ramach których pod okiem specjalistki od animacji plastelinowej - Moniki Kuczynieckej, będzie można poznać tajniki animacji poklatkowej.

Festiwal powstaje w ramach Programu Wspierania Polskiego Kina Niezależnego MultimediaOFF, który od lat jest realizowany przez spółkę Multimedia Polska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.