Tak optymistycznie tylko w Rzeszowie

Ponad 40 filmów zrealizowanych w ciągu ostatnich dwóch lat będzie można zobaczyć podczas dziewiątej już edycji Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych. To jedyny w Polsce festiwal, do którego filmy kwalifikowane są według stopnia zawartego w nich optymizmu.
Tak optymistycznie tylko w Rzeszowie

Impreza rozpoczęła się we wtorek w Rzeszowie i potrwa do soboty. Jak powiedział organizator festiwalu Piotr Żukowski, podczas tegorocznej edycji, podobnie jak w poprzednich latach, obok siebie prezentowane będą filmy fabularne i dokumentalne, profesjonalne, studenckie i niezależne. "Łączy je jedno - wszystkie są optymistyczne" - zaznaczył.

W tym roku w konkursie znalazły się takie filmy fabularne jak: "Ile waży koń trojański" Juliusza Machulskiego, "Handlarz cudów" Bolesława Pawicy i "Cudowne lato" Ryszarda Brylskiego. W kategorii film dokumentalny widzowie zobaczą m.in.: "Bon appetit" Jakuba Maciejki.

W sobotę, podczas gali zakończenia festiwalu, tradycyjnie zostaną wręczone dwie nagrody honorowe - złote ryby. W tym roku laureatami są: Andrzej Gałła - wrocławski aktor, który od lat pojawia się w filmach twórców niezależnych oraz Grzegorz Halama - pionier polskiego kina niezależnego.

W ramach imprez towarzyszących odbędzie się specjalny pokaz z cyklu MultimediaOFF. Zaprezentowane zostaną na nim filmy nagrodzone podczas 7. Telewizyjnego Festiwalu Filmowego Kręci się i Konkursu aMazing Short Films.

Festiwalowi będą towarzyszyły również warsztaty filmowe, w ramach których pod okiem specjalistki od animacji plastelinowej - Moniki Kuczynieckej, będzie można poznać tajniki animacji poklatkowej.

Festiwal powstaje w ramach Programu Wspierania Polskiego Kina Niezależnego MultimediaOFF, który od lat jest realizowany przez spółkę Multimedia Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE