PARTNER PORTALU
  • BGK

Tak stolica świętuje Walentynki

  • warszawski serwis prasowy    14 lutego 2013 - 08:00
Tak stolica świętuje Walentynki

Dziś wieczorem nad Potokiem Służewieckim rozbłyśnie Mostek Zakochanych. To nie jedyna atrakcja z okazji Walentynek w Warszawie.
Na wysokości ponad 40 metrów będzie można się oświadczyć. Wieczór uświetni koncert „Naucz się kochać" w wykonaniu Marka Kościkiewicza z przyjaciółmi.

Z kolei fasada pałacu wilanowskiego ożyje za sprawą fascynującego mappingu historycznego. Dla wielbicieli tanga przygotowano w Cukierni Królewskiej milongę z muzyką na żywo, a odwiedzający Labirynt Światła przy Oranżerii spotkają mimów.

Dziś każda para z gadżetem walentynkowym wejdzie do zoo na jeden bilet. W barku w Słoniarni można się ogrzać, napić kawy czy herbaty, a w godz. 11-13 będą robione zdjęcia zakochanych par.

Urząd Dzielnicy Ursynów ogłosił Walentynkowy Konkurs Fotograficzny na najlepszą walentynkową fotografię pt. „Ursynów in Love".

- Pokaż wszystkim, jak wyglądają zakochani na Ursynowie, pochwal się swoją miłością! Czekamy na zdjęcia przedstawiające parę zakochanych lub w inny sposób nawiązujące do tematyki walentynek. Dodatkowym atutem zdjęć będzie nawiązanie do charakterystycznych miejsc lub cech dzielnicy Ursynów - informują organizatorzy.

Zdjęcia należy zamieszczać na profilu Urzędu Dzielnicy Ursynów (www.facebook.com.warszawa.ursynow). Konkurs rozpoczął się 14 lutego o północy i potrwa do godz. 23.59.

Dziś na ulicach Warszawy rusza akcja „Kapslove walentynki". W tym dniu ulice, mosty, parki i place stolicy ozdobi ponad 25 tys. magnetycznych kapsli, z których ułożone zostaną serca, kwiaty i strzały amora. Pokryją one m.in. stacje metra, pl. Zbawiciela, park Praski, a także skwer Stefana „Wiecha" Wiecheckiego. Magnetyczne kapsle z walentynkowymi hasłami mogą z powodzeniem zastąpić typową kartkę z życzeniami. Wystarczy wziąć swoją ukochaną osobę na spacer, odnaleźć kapsle i wręczyć taki, który spodoba się najbardziej.

Antresola dworca Warszawa Centralna stanie się dziś salą kinową z dopasowanym do okoliczności repertuarem. Od godziny 9.30 do 22.45 zobaczymy tam takie szlagiery kina dla zakochanych, jak „Titanic" i „Romeo i Julia".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.