PARTNER PORTALU
  • BGK

Taki będzie mazowiecki dzień ziemi

  • AZA    23 kwietnia 2010 - 16:30

W niedzielę już po raz kolejny na Polach Mokotowskich odbędzie się festyn z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zaplanował na ten dzień szereg niespodzianek dla najmłodszych. Natomiast Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych zapozna warszawiaków ze swoją ofertą turystyczną i zachęci ich do spędzenia wolnego czasu na łonie natury.
Dla najmłodszych mieszkańców stolicy przygotowane zostały warsztaty edukacyjne i konkursy ekologiczne. Wśród nich m.in. znajdą się konkursy plastyczne, gry i zabawy poświęcone zagadnieniom ochrony przyrody, klimatu i wody. Dzieci w towarzystwie opiekunów będą uczestniczyły w zajęciach, podczas których przeprowadzą własne doświadczenia oraz odbędą tajemniczą podróż do zaczarowanego świata przyrody mazowieckich lasów. Poznają też klucze do oznaczania drzew i roślin zielnych. Każdy będzie mógł zbudować budkę lęgową dla ptaków oraz poznać pracę twórców ludowych.

Dodatkowo uczestnicy festynu będą mogli spróbować swoich sił przygotowując wycinanki, lepiąc naczynia z gliny czy wykonując własne rzeźby.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.