PARTNER PORTALU
  • BGK

Taki dancing to tylko w Poznaniu

  • PAP    8 sierpnia 2012 - 20:45
Taki dancing to tylko w Poznaniu

Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca oraz liczne imprezy towarzyszące złożą się na rozpoczynający się 18 sierpnia Festiwal Dancing Poznań 2012. Impreza organizowana jest przez Polski Teatr Tańca.
Festiwal zainauguruje spektakl "Football@..." w choreografii Ewy Wycichowskiej, zaprezentowany w jednej z hal Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego odbędą się po raz dziewiętnasty. Do tej pory zgłosiło się ponad 800 uczestników, którzy pod okiem prawie 40 pedagogów uczyć się będą wybranych technik tanecznych.

Spośród ok. 50 technik tanecznych dziewięć prezentowanych będzie w tym roku po raz pierwszy, m.in. fusion jazz, samba and afro, swing jazz i lyrical modern.

"To jest przedsięwzięcie znane na świecie, miejsce, w którym karmimy i ciało i ducha. Od 19 lat przybywają do nas najwybitniejsi pedagodzy, wśród uczestników mamy gości m.in. z Wysp Kanaryjskich i USA" - powiedziała w środę na konferencji prasowej rzeczniczka festiwalu Jagoda Ignaczak.

Podczas IX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca w piętnastu spektaklach zaprezentuje się siedem zespołów polskich i zagranicznych. Tematem tegorocznej edycji festiwalu jest pamięć.

"W czasach, w których informacja zdominowała refleksję, pamięć traci swoją źródłową moc i bywa traktowana jako obciążenie. Zaproszeni przez nas do Poznania twórcy pokazują w swoich spektaklach świat pełen naszych nawyków, lęków, pytań, ukształtowany z wątpliwości i potrzeby szukania, ale osadzony w tym, co odwieczne i uniwersalne" - powiedziała dyrektor artystyczny festiwalu Ewa Wycichowska.

Swoje spektakle zaprezentują m.in. Maria Kong Dancers Company z Izraela, Spitfire Company z Czech i Isum Dance Company z Korei Południowej. W ramach festiwalu zaplanowano też Coaching Project, adresowany do zaawansowanych tancerzy i artystów zainteresowanych reżyserią światła, projektowaniem przestrzeni plastycznej i wizualnej spektaklu. Coaching Project zakończy prezentacja z udziałem publiczności w Pawilonie Nowej Gazowni.

Wśród wydarzeń towarzyszących zaplanowano m.in. wystawę fotograficzną Krzysztofa Fabiańskiego "Taniec", cykl "Rozmowy o tańcu" oraz taneczny flash mob na poznańskim Starym Rynku.

Dancing Poznań 2012 potrwa do 25 sierpnia. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.