PARTNER PORTALU
  • BGK

Tam lepiej się nie kąpać

  • PAP    23 lipca 2013 - 13:25

Na Mazowszu przybędzie w tym roku 21 tzw. czarnych punktów wodnych ostrzegających kąpiących się przed niebezpiecznymi miejscami. W Warszawie i okolicach będzie ich siedem - poinformował we wtorek mazowiecki urząd marszałkowski.
W 2012 r. w całym kraju utonęło 449 osób, na terenie Mazowsza kilkadziesiąt. Najczęściej do utonięć dochodzi na tzw. dzikich plażach, gdzie nad bezpieczeństwem kąpiących się nie czuwają ratownicy.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo wypoczywających, samorząd województwa od czterech lat wspólnie z policją oznacza najbardziej niebezpieczne miejsca "czarnymi punktami wodnymi". W tym roku na Mazowszu przybędzie ich 21. W Warszawie i okolicach powstanie ich siedem: na plaży po prawej, praskiej stronie Wisły, przy Jeziorku Czerniakowskim, w Parku Hosera w Pruszkowie, nad zbiornikami w miejscowościach Puchały i Moszna (pow. pruszkowski) oraz w Plecewicach przy wyrobisku gliny (pow. sochaczewski).

Cztery punkty staną w regionie radomskim: nad Wisłą - w Zajezierzu i Kępeczkach (pow. kozienicki), Kłudziu (pow. lipski) oraz przy zbiorniku retencyjnym w Pionkach (pow. radomski).

Region siedlecki nowych "czarnych punktów wodnych" będzie miał siedem: w Korczówce nad zalewem i Mężninie nad Bugiem (pow. łosicki), Albinowie i Mogielnicy, przy kopalni piachu (pow. siedlecki), w Kownaciskach przy wyrobisku żwirowym (pow. siedlecki) oraz w Budach Kupientyńskich i Hilarowie - przy kopalniach piachu (pow. sokołowski).

W regionie ostrołęckim znaki pojawią się przy wyrobiskach żwirowych w Prosienicy (pow. ostrowski) i Zazdrości (pow. wyszkowski) oraz w Udrzynie nad Bugiem (pow. wyszkowski).

Tablice informujące o ryzyku kąpieli są ustawione w widocznym dla wszystkich miejscu. Żółty napis ostrzegawczy na czarnym tle gwarantuje czytelność oraz prosty przekaz. Miejsca, w których zostaną ustawione znaki, wytypowały komendy: wojewódzka i stołeczna policji.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.