PARTNER PORTALU
 • BGK

Tanio polatamy po kraju

 • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    16 czerwca 2010 - 07:11
Tanio polatamy po kraju

Zamiast telepać się z Krakowa do Gdańska dziewięć godzin pociągiem, przelecimy tę trasę w dwie godziny samolotem. LOT otwiera tanie i częste połączenia między polskimi miastami. Najtańszy bilet ma kosztować 70 zł.
LOT uruchomi w lipcu ponad 15 tras krajowych. Na początku latać na nich będą samoloty typu ATR oraz embraer, a po modernizacji floty na początku przyszłego roku także kilka nowych maszyn – dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna”.

Choć przedstawiciele LOT pilnie strzegą szczegółów nowego projektu, to wiadomo, że na połączenia – bez przymusowej przesiadki w Warszawie – mogą liczyć Kraków, Gdańsk, Poznań, Wrocław, ale też Rzeszów, Bydgoszcz i Łódź.

Niemal pewna jest np. trasa z Rzeszowa do Szczecina i Wrocławia, z Krakowa do Poznania, z Gdańska do Bydgoszczy. Nie wiadomo, czy projekt obejmie Katowice, bo mają one słabe połączenie drogowe z lotniskiem w Pyrzowicach, a to wydłuża podróż, przez co trasa staje się mniej konkurencyjna dla pasażera.

Ostateczne powodzenie przedsięwzięcia zależy od wsparcia, jakie LOT otrzyma od samorządów lokalnych. Zdaniem
Edwarda Hartwicha, wicemarszałka woj. kujawsko-pomorskiego, które jest większościowym właścicielem lotniska w Bydgoszczy, nie ma mowy o bezpośrednich dopłatach bo Unia tego zabrania, ale linie mogą liczyć na publiczne pieniądze w ramach budżetów na promocję regionów. Muszą tylko wygrać przetarg – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (4)

 • krk, 2010-06-19 18:10:50

  Chyba trzecie leszczu-Kraków zawsze górą, śląsk to biedota i raczej nie lata- kolej dla nich - buhahaha
 • Alfred, 2010-06-17 12:37:48

  Sląsk się potrafi dogadać wybudował drogę ekspresową do lotniska. Autobusy komunikacji miejskiej tez jeżdżą na lotnisko. Boli co niektórych że Pyrzowice staje się drugim portem lotniczym w kraju i wymyślają probemy, których nie ma - to jest sprawa polituyczna. Dwa Śląsk z Katowicami ma najlepszą ...sieć dróg ekspresowych i autostrat w kraju. Pajace siedzą w Warszawie ani obwodnicy ani autostrady z zakazami, przerost gmin co czyni z stolicy wieś.  rozwiń
 • kajs, 2010-06-16 16:10:23

  A kogo to obchodzi.:P Nie umiecie się na Śląsku dogadać to cierpcie razem z tym waszymi pajacowatymi krótkowzrocznymi samorządami. Wielka metropolia. Żenada - supermiasto bez budżetu, głowy i planu.