PARTNER PORTALU
  • BGK

Targi Turystyczne w Warszawie

  • PAP    16 listopada 2012 - 18:28
Targi Turystyczne w Warszawie

Blisko 110 wystawców z kraju i z zagranicy od piątku do niedzieli uczestniczy w Warszawskich Targach Turystycznych "Podróże" na stołecznym Stadionie Narodowym. Organizatorem jest spółka targowa Murator Expo, partnerem wydarzenia - miesięcznik "Podróże".
Na targach można znaleźć oferty m.in. polskich i zagranicznych regionów, biur podróży hoteli, ośrodków SPA, wyjazdów dla dzieci i seniorów, agroturystyczne, a także oferty przewoźników, firm czarterowych, producentów i dystrybutorów odzieży i sprzętu sportowo-turystycznego oraz wydawców literatury turystycznej.

W trakcie targów odbędzie się około 60 wydarzeń towarzyszących, m.in. konferencji, paneli dyskusyjnych, szkoleń, dyskusji i projekcji filmów. Będzie można także obejrzeć wystawę fotograficzną poświęconą laureatom tegorocznych Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej.

"Podróżuj aktywnie - to hasło, które inspirowało nas przy tworzeniu formuły targów. Wakacyjne podróże to okazja do aktywności - uprawiania sportów, zabawy, relaksu oraz poznawania nowych miejsc - ich historii i kultury. Chcemy promować wśród Polaków turystykę krajową i zagraniczną przez prezentację miejsc i ich atrakcji, a przy tym zachęcać do aktywnych form poznawania świata" - powiedział cytowany w komunikacie prezes zarządu Murator Expo Jacek Oryl.

W piątek odbędą się panele dyskusyjne, m.in. "Podsumowanie kryzysowego lata 2012 oraz prognozy na rok 2013" oraz "Jak powinien wyglądać wzorzec umowy o świadczenie usług turystycznych, by nie narażać przedsiębiorców na kłopoty".

Podczas targów będzie można spotkać się ze znanymi podróżnikami, a także miłośnikami różnorodnych dyscyplin sportowych. W piątek i w sobotę na targach można będzie też spotkać Wojciecha Fortunę - złotego medalistę olimpijskiego z 1972 r. z Sapporo. Fortuna będzie podpisywał swoją książkę pt. "Szczęście w powietrzu".

National Geographic proponuje w sobotę spotkanie z Olgą Morawską pt. "Małe wielkie podróże" - o podróżach bliskich i dalekich. W sobotę odbędzie się spotkanie "W drodze na najwyższe szczyty Afryki - Tanzania, Kenia, Uganda" z Robertem Gondkiem - fotografem i podróżnikiem, zafascynowanym Afryką, jej kulturą, ludźmi, przyrodą i górami.

W holu głównym przez trzy dni targów będzie można zobaczyć m.in. pokazy walki i fechtunku oraz wystawę średniowiecznych machin oblężniczych.

Warszawskie Targi Turystyczne "Podróże" czynne będą w piątek i sobotę od godz. 10 do 18, a w niedzielę od 10 do 17 Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.