PARTNER PORTALU
  • BGK

Targowisko przyszłości

  • JL    7 maja 2010 - 09:31
Targowisko przyszłości

Nowoczesnym miejscem handlu stanie się targowisko w Nowym Przybojewie. Cieszą się z tego rolnicy z powiatów płońskiego, nowodworskiego, płockiego, sochaczewskiego, a także kupcy z kraju i zza granicy.
Zarząd województwa zadecydował o dofinansowaniu ponad 3,7 mln zł kosztującej 4,3 mln zł modernizacji placu. Projekt zakłada stworzenie pełnej nowatorskiej infrastruktury. Prace obejmą ogrodzenie placu, stworzenie miejsc do handlu drobnego i z TIR-ów, miejsc postojowych dla klientów, wykonanie wewnętrznej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, instalacji elektrycznej z podłączeniami dla TIR-ów, wykonanie oświetlenia, dróg wewnętrznych i drogi dojazdowej, zbudowanie pawilonów dla ochrony oraz urządzeń sanitarnych. Roboty zakończą się w II kwartale 2011 r.

Lokalizacja targowiska jest niezwykle dogodna m.in. ze względu na to, że okoliczne gminy są największym w regionie producentem owoców i warzyw, zwłaszcza truskawek. Z targowiska w 2008 r. korzystało ok. 96 tys. dostawców i odbiorców, sprzedając lub kupując prawie 50 tys. ton owoców miękkich.

Przy takiej frekwencji konieczna jest budowa pełnej infrastruktury tego miejsca (powierzchnia całości – 49,8 tys. mkw.). Realizacja projektu nie tylko ułatwi handel obecnym użytkownikom, ale też sprawi, że zainteresowanie targowiskiem wzrośnie.

Przedstawiciele gminy Czerwińsk liczą też na to, że nowe targowisko stworzy bezrobotnym warunki do podjęcia działalności gospodarczej, co zmniejszy stopę bezrobocia w gminie. Terenem położonym w obszarze oddziaływania placu są zainteresowani inwestorzy i przedsiębiorcy.

Marszałek Adam Struzik jest przekonany, że modernizacja pozwoli rolnikom i handlowcom z powiatu płońskiego prowadzić działalność gospodarczą w godnych warunkach. Podkreślił też, że jest to wspólna inicjatywa rolników, handlowców, samorządów gminy i województwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.