PARTNER PORTALU
  • BGK

Tarnogórskie podziemia przyciągają coraz więcej turystów

  • em    8 kwietnia 2014 - 10:06

Blisko 9 tysięcy osób zwiedziło w pierwszym kwartale tego roku dwa sztandarowe obiekty poprzemysłowej turystyki Tarnowskich Gór, czyli Zabytkową Kopalnię Srebra oraz Sztolnię "Czarnego Pstrąga". W obydwu atrakcjach zanotowano dwa razy większą frekwencję niż w analogicznym okresie z ubiegłego roku.
Jak wynika z najnowszych statystyk Biura Obsługi Ruchu Turystycznego SMZT, Zabytkową Kopalnię Srebra zwiedziło od początku roku niecałe siedem tysięcy osób. Dla porównania w pierwszym kwartale 2013 roku na wędrówkę po unikatowych podziemiach wybrało się blisko 3,7 tys. turystów

Większą liczbę zwiedzających zanotowała także Sztolnia "Czarnego Pstrąga". W tym przypadku na najdłuższy w Polsce, bo liczący aż 600 metrów, podziemny rejs łodziami zdecydowało się około 2 tysięcy turystów, co oznacza dwukrotny wzrost liczby zwiedzających.

Na początku 2012 roku Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej przeprowadziło w kopalni dwie duże inwestycje, które unowocześniły sposób zwiedzania obiektu. W budynku nadszybia uruchomiono Multimedialne Muzeum Górnictwa, z kolei podziemna trasa turystyczna została udźwiękowiona.

Zabytkowa Kopalnia Srebra oraz Sztolnia "Czarnego Pstrąga", to unikatowe perełki wpisane na prezydencką listę Pomników Historii. Od 2006 roku obiekty znajdują się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.