PARTNER PORTALU
  • BGK

Tarnów będzie świętował Dzień Rozwoju Kultury

  • PAP    30 maja 2013 - 14:02

Przez 24 godziny czynne będą w piątek i sobotę instytucje kultury w Tarnowie w woj. małopolskim. Akcją "Doba dla kultury" miasto po raz drugi włączy się w obchody Światowego Dnia Rozwoju Kultury.
Jak poinformowała rzecznik tarnowskiego magistratu Dorota Kunc-Pławecka, w wydarzeniu będzie uczestniczyć kilkanaście instytucji z Tarnowa i najbliższych okolic.

W ciągu 24 godzin w piątek i sobotę można będzie m.in. zwiedzić kabiny projekcyjne kin Marzenie, zobaczyć kuluary scen w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego oraz uczestniczyć w próbie warsztatów wokalnych w Tarnowskim Centrum Kultury. Fani będą mogli spotkać się z Marcinem Świetlickim i wziąć udział w koncercie Świetlików w Pałacyku Strzeleckim.

Dla zwiedzających zostanie udostępniona także introligatornia i dział starodruków Miejskiej Biblioteki Publicznej, Dworek Paderewskiego w Kąśnej Dolnej oraz wystawy w Biurze Wystaw Artystycznych, Muzeum Etnograficznym, siedzibie ZPAP Okręg Tarnów, Galerii Aniołowo, Izbie Pamięci Światowego Związku Żołnierzy AK.

W trakcie "Doby dla kultury" wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach radiowych i telewizyjnych.

We wszystkich instytucjach biorących udział w "Dobie dla kultury", będzie można zbierać okolicznościowe stemple uczestnika. Dla najaktywniejszych osób, które odwiedzą najwięcej miejsc i zbiorą najwięcej stempli przewidziane są upominki.

Szczegółowe programy znajdują się na stronie www.kultura.tarnow.pl oraz na stronach internetowych tych instytucji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.