PARTNER PORTALU
  • BGK

Tarnów będzie świętował Dzień Rozwoju Kultury

  • PAP    30 maja 2013 - 14:02

Przez 24 godziny czynne będą w piątek i sobotę instytucje kultury w Tarnowie w woj. małopolskim. Akcją "Doba dla kultury" miasto po raz drugi włączy się w obchody Światowego Dnia Rozwoju Kultury.
Jak poinformowała rzecznik tarnowskiego magistratu Dorota Kunc-Pławecka, w wydarzeniu będzie uczestniczyć kilkanaście instytucji z Tarnowa i najbliższych okolic.

W ciągu 24 godzin w piątek i sobotę można będzie m.in. zwiedzić kabiny projekcyjne kin Marzenie, zobaczyć kuluary scen w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego oraz uczestniczyć w próbie warsztatów wokalnych w Tarnowskim Centrum Kultury. Fani będą mogli spotkać się z Marcinem Świetlickim i wziąć udział w koncercie Świetlików w Pałacyku Strzeleckim.

Dla zwiedzających zostanie udostępniona także introligatornia i dział starodruków Miejskiej Biblioteki Publicznej, Dworek Paderewskiego w Kąśnej Dolnej oraz wystawy w Biurze Wystaw Artystycznych, Muzeum Etnograficznym, siedzibie ZPAP Okręg Tarnów, Galerii Aniołowo, Izbie Pamięci Światowego Związku Żołnierzy AK.

W trakcie "Doby dla kultury" wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach radiowych i telewizyjnych.

We wszystkich instytucjach biorących udział w "Dobie dla kultury", będzie można zbierać okolicznościowe stemple uczestnika. Dla najaktywniejszych osób, które odwiedzą najwięcej miejsc i zbiorą najwięcej stempli przewidziane są upominki.

Szczegółowe programy znajdują się na stronie www.kultura.tarnow.pl oraz na stronach internetowych tych instytucji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.