PARTNER PORTALU
  • BGK

Tarnów. Ponad sto min przeciwpiechotnych znaleziono podczas prac ziemnych

  • PAP/KDS    29 marca 2018 - 10:45
Tarnów. Ponad sto min przeciwpiechotnych znaleziono podczas prac ziemnych
Policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej potwierdzili, że są to miny przeciwpiechotne. (fot. PTWP)

106 min przeciwpiechotnych odnaleziono podczas prac ziemnych w Tarnowie. Prace zostały częściowo wstrzymane do czasu rozminowania niewybuchów przez saperów Wojska Polskiego z Rzeszowa – poinformowała małopolska policja.
Początkowo kilka niewybuchów z czasów II wojny światowej wykopali w ubiegłym tygodniu robotnicy wykonujący prace ziemne przy budowie na tarnowskich Błoniach. Mocno skorodowane, znajdowały się głęboko pod ziemią.

Przybyli na miejsce policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie potwierdzili, że są to miny przeciwpiechotne.

Czytaj więcej: Kilkadziesiąt pocisków artyleryjskich w pobliżu drogi

Wezwani wojskowi saperzy z Rzeszowa wykopali w sumie 106 takich min. Zostały one zabezpieczone i specjalnym pojazdem przetransportowane na poligon, gdzie zostaną zniszczone.

W związku z podobnymi przypadkami policja apeluje, by w przypadku podobnych znalezisk nie przenosić tego typu niebezpiecznych przedmiotów. Należy jak najszybciej powiadomić dyżurnego, a miejsce znaleziska oznaczyć i zabezpieczyć do czasu przyjazdu patrolu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.