PARTNER PORTALU
  • BGK

Tarnowski urząd rozdaje flagi

  • PAP    24 kwietnia 2013 - 17:14
Tarnowski urząd rozdaje flagi

Trzy tysiące małych flag do umocowania na antenie samochodowej oraz tysiąc dużych do zawieszenia na domach przygotował dla chętnych z okazji Dnia Flagi tarnowski Urząd Miasta. Władze Tarnowa zachęcają inne samorządy do podchwycenia pomysłu.
"To już dziewiąta edycja tej cieszącej się dużą popularnością akcji, która zatacza coraz szersze, także ogólnopolskie, kręgi" - powiedziała w środę dyrektor Wydziału Marki Miasta, Maria Zawada-Bilik.

Flagi rozdawane są z okazji Dnia Flagi RP, które wypada 2 maja, a także świąt państwowych przypadających 1 i 3 maja. Można je będzie bezpłatnie odebrać od 29 kwietnia w Biurach Obsługi Mieszkańców przy ul. Nowej 4 i Mickiewicza 2 oraz w Tarnowskim Centrum Informacji w Rynku 7.

"Zachęcamy mieszkańców, aby na swoich samochodach i posesjach umieścili biało-czerwone symbole polskości. Chcemy, aby ulice zabarwiły się na biało-czerwono" - zaznaczyła rzecznik tarnowskiego magistratu Dorota Kunc-Pławecka.

Dzień Flagi obchodzony jest od 2004 roku. Święto ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Jednocześnie 2 maja jest obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.