PARTNER PORTALU
  • BGK

Tarnowskie Góry czekają na turystów z Japonii

  • MIW    4 marca 2016 - 10:01
Tarnowskie Góry czekają na turystów z Japonii
Magazyn „RISING Polska" przeznaczony jest na rynek japoński. (Fot. : mat. pras.)

• Wydawnictwo Silver Stone z Tokio w swoim magazynie pisze o zabytkowej kopalni srebra.
• Górny Śląsk określono jako region "z dużym potencjałem turystycznym”.
• Japończycy zostawiają w Polsce najwięcej pieniędzy z wszystkich zagranicznych turystów.
Zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach trafiła na karty japońskiego magazynu „Rising Polska. vol. 3”. Dziennikarze przedstawili tutejsze zabytki techniki nominowane do listy światowego dziedzictwa UNESCO. To ważny krok, aby zainteresować turystów z Kraju Kwitnącej Wiśni i Tarnowskimi Górami, i całym Górnym Śląskiem – uznali przedstawiciele kopalni.

Magazyn „Rising Polska" powstał we współpracy Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Japonii, Instytutu Polskiego w Tokio oraz wydawnictwa Silver Stone. Przeznaczony jest wyłącznie na rynek japoński. W blisko 100-stronicowej trzeciej edycji opisano m.in. atrakcje turystyczne, kulturę, zwyczaje i kulinaria z województwa śląskiego.

W artykule o Górnym Śląsku podkreślono, że jest to region mało znany w Japonii, ale z dużym potencjałem turystycznym. Zwrócono także uwagę, iż nie dominuje tu jedynie węgiel, ale także srebro, ołów i cynk.

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, które zarządza Zabytkową Kopalnią Srebra i Sztolnią Czarnego Pstrąga liczy, że dzięki publikacji japońscy tour operatorzy umieszczą w swoich katalogach oferty wycieczek na Śląsk, zwłaszcza do Tarnowskich Gór.

Według danych Polskiej Organizacji Turystycznej, w zeszłym roku Polskę odwiedziło ponad 50 tysięcy Japończyków. To właśnie oni zostawiają w Polsce najwięcej pieniędzy spośród wszystkich turystów zagranicznych odwiedzających nasz kraj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.