PARTNER PORTALU
  • BGK

Tatry, Jaskinia Ptasia: Całonocna akcja ratowników

  • PAP/AT    21 września 2017 - 09:56
Tatry, Jaskinia Ptasia: Całonocna akcja ratowników
Akcje ratownicze w jaskiniach zazwyczaj są trudne i skomplikowane (fot.pixabay.com)

Nocna akcja ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tatrach Zachodnich trwała ponad 12 godzin.
Ponad 12 godzin trwała nocna akcja ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w jaskini Ptasiej w masywie Czerwonych Wierchów w Tatrach Zachodnich. Ratownicy w czwartek (21 września) rano wydobyli z jaskini kobietę, która złamała nogę.

"Wypadkowi w jaskini uległa kobieta, złamała nogę. Wędrowała w grupie trzech grotołazów, którzy powiadomili telefonicznie ratowników" - powiedział Marcin Witek ratownik dyżurny TOPR.

Do wypadku doszło przed godziną 19 w środę. W akcji wzięło udział blisko 30 ratowników TOPR. Jaskinia Ptasia jest zamknięta dla zwykłych zwiedzających. Mogą ją eksplorować tylko doświadczeni grotołazi posiadający stosowne uprawnienia.

"Poszkodowana była wyciągana na noszach do otworu jaskini i później była opuszczana skalną ścianą przy pomocy technik alpinistycznych na noszach" - relacjonował Witek.

Jak powiedział, akcje ratownicze w jaskiniach zazwyczaj są trudne i skomplikowane. Dodatkowym utrudnieniem nocnej akcji był padający deszcz i wdzierająca się do jaskini woda. Ponadto w wyższych partiach górach padał deszcz ze śniegiem i śnieg.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.