PARTNER PORTALU
  • BGK

Tatry: Wycieczka z przewodnikiem po górach za darmo

  • PAP/AT    4 lipca 2017 - 10:20
Tatry: Wycieczka z przewodnikiem po górach za darmo
Wycieczki będą prowadzone przez wykwalifikowanych pracowników parku narodowego (fot.pixabay)

Od 4 lipca 2017 r. miłośnicy tatrzańskiej przyrody mogą skorzystać z darmowej wycieczki w Tatry.
• W każdy wakacyjny wtorek i czwartek miłośnicy tatrzańskiej przyrody mogą skorzystać z darmowej wycieczki w najwyższe polskie góry w towarzystwie pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego.

• Przewodnicy odpowiednio dobiorą trasę wędrówki i opowiedzą o tatrzańskiej przyrodzie.

W każdy wtorek, począwszy od 4 lipca, trasy wycieczek zostały dobrane specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi. W czwartki władze TPN zapraszają na trudniejsze szlaki turystów dorosłych.

"Taka wycieczka to możliwość zapoznania się z problematyką ochrony przyrody Tatr oraz działalnością Tatrzańskiego Parku Narodowego. Nie będą to przejścia typowo turystyczne, raczej spacery połączone z edukacją przyrodniczą" - wyjaśnił jeden z przewodników TPN Tomasz Skrzydłowski.

Wycieczki będą prowadzone przez wykwalifikowanych pracowników parku narodowego. Prowadzący będą czekali na uczestników w oznaczonych punktach. Początek każdej wyprawy zaplanowano na godzinę 8.00 w wyznaczonych punktach startowych. Czas przejścia każdej z tras to pięć godzin.

Na lipiec zaplanowano wyjścia na Kalatówki, Sarnią Skałę, Przysłop Miętusi, Polanę Olczyską, Nosalową Przełęcz oraz Ścieżkę nad Reglami z Doliny Białego i Doliny Kościeliskiej.

Trasy zostały dobrane tak, aby każdy z łatwością mógł je przejść. Uczestnicy wycieczek muszą mieć odpowiednie górskie obuwie i ubranie przeciwdeszczowe.

"Każdy z uczestników wycieczki musi być świadomy zagrożeń wynikających z wędrowania po górach. Na szlakach zawsze należy zachować ostrożność i szanować otaczającą nas przyrodę. W górach można spotkać dzikie zwierzęta, np. niedźwiedzia czy żmiję" - dodał Skrzydłowski.

Wycieczki organizowane przez TPN nie są przeznaczone dla grup zorganizowanych. Mogą brać w nich udział tylko turyści indywidualni i rodziny.

Tatry rocznie odwiedza ok. 3 mln turystów. Turyści mogą wędrować po 275 km znakowanych szlakach o różnych stopniach trudności, od bardzo łatwych po bardzo trudne i wyposażone w urządzenia asekuracyjne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.