PARTNER PORTALU
  • BGK

Tę miejską galerię zwiedzisz za darmo

  • PAP    4 grudnia 2012 - 19:30
Tę miejską galerię zwiedzisz za darmo

Decyzję o zniesieniu od 1 stycznia opłat za wstęp do Galerii Miejskiej "bwa" podjął we wtorek prezydent Bydgoszczy. Likwidacja opłat ma zachęcić niezamożnych mieszkańców miasta do odwiedzania wystaw i imprez kulturalnych.
"Opłaty za wstęp do galerii stanowią dla części społeczeństwa dość kłopotliwą barierę, dotyczy to szczególnie dzieci i młodzieży" - powiedział Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Jak zaznaczył, Galeria Miejska "bwa" jest finansowana ze środków publicznych w formie dotacji oraz działa w oparciu o ustawę o obowiązku prowadzenia działalności kulturalnej przez podmioty publiczne. Od 1 stycznia bezpłatny będzie wstęp na organizowane przez galerię wystawy i inne pokrewne realizacje artystyczno-kulturalne.

Galeria zastrzega sobie prawo jednak prawo do wprowadzenia biletów wstępu na wydarzenia komercyjne, tzn. takie, które wymagają poniesienia "ponadstandardowych kosztów" realizacji wystaw czy wykupienia licencji na pokazy filmów. W ostatnich latach bezpłatny wstęp do galerii przysługiwał głównie uczniom i studentom kierunków artystycznych oraz osobom niepełnosprawnym.

Pod obecną nazwą Galeria Miejska "bwa" w Bydgoszczy funkcjonuje od 2005 roku. W 1949 r. powstał w Bydgoszczy oddział Centralnego Biura Wystaw Artystycznych, a w 1994 roku Galeria przeszła pod zarząd Urzędu Miejskiego. Galeria zajmuje się głównie organizacją wystaw sztuki współczesnej powstałej w Polsce i za granicą. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.