PARTNER PORTALU
  • BGK

Te przedszkolaki będą widoczne na drodze

  • PAP    25 stycznia 2013 - 17:43
Te przedszkolaki będą widoczne na drodze

W Płocku ponad tysiąc przedszkolaków w wieku 5-6 lat otrzyma kamizelki odblaskowe. Dzięki temu maluchy będę lepiej widoczne i bardziej bezpieczne w drodze do i z przedszkola. Odblaskowe kamizelki mają też ułatwić wychowawcom opiekę nad dziećmi.
Organizatorami akcji "Bezpieczna Kamizelka Przedszkolaka", która ruszy w najbliższy poniedziałek, są Urząd Miasta Płocka i Orlen Transport, spółka zależna PKN Orlen, która ma swoją siedzibę właśnie w Płocku.

Kamizelki odblaskowe otrzymają najstarsze dzieci ze wszystkich publicznych, a także niektórych niepublicznych przedszkoli - poinformował w piątek płocki Urząd Miasta.

"Nauka noszenia odblasków od najmłodszych lat jest niesłychanie ważna. W ten sposób uczymy podstawowych zasad bezpieczeństwa, także tej, że osoba widoczna dla kierowcy na drodze to człowiek bezpieczny. Jestem przekonany, że nauka tych zasad w dzieciństwie zaprocentuje w przyszłości" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

"Bezpieczeństwo to jeden z priorytetów naszej firmy. Jako lider przewozów paliw płynnych podejmujemy wiele działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drodze, między innymi takich, które podnoszą świadomość otoczenia, kształtują właściwe postawy i uczą dobrych nawyków" - podkreślił z kolei prezes Orlen Transport Mirosław Zubek.

Uroczystość przekazania kamizelek odblaskowych dla przedszkolaków odbędzie się w poniedziałek w płockim Novym Kinie Przedwiośnie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.