PARTNER PORTALU
  • BGK

Teatr opanuje ulice Kalisza

  • PAP    30 maja 2012 - 11:02
Teatr opanuje ulice Kalisza

Dwanaście przedstawień i dwa projekty muzyczne wypełnią program 19. edycji Międzynarodowego Festiwalu Artystycznych Działań Ulicznych „La Strada”, który w najbliższy piątek rozpocznie się w Kaliszu.
Nowością festiwalu będzie występ korporacji klaunów z Odessy, która zapowiada wielkie przedstawienie pt. „Nastrojenie Clown Show Ukraina”. Nie zabraknie też atrakcji muzycznych w wykonaniu holenderskiej formacji „Red Label” i „Kapeli ze wsi Warszawa”.

Oczekiwanym wydarzeniem festiwalu będzie występ znanego teatru „Woskresinnia” z Ukrainy, którą prowadzi Jarosław Fedoryszyn. Zespół pokaże „Wiśniowy sad” według Antoniego Czechowa. „To grupa, która stawia na dobre, wyrafinowane i psychologiczne aktorstwo, ale również na rozmach, widowiskowość, plastykę” – powiedziała dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu i organizator imprezy Barbara Fibingier.

Festiwalowi będzie towarzyszyć rozpoczęty już projekt „Brama do La Strady”, współfinansowany przez Fundusz Wyszechradzki. „Ideą projektu jest otwarcie się na młodych twórców ze Słowacji, Czech, Węgier i Polski” – powiedziała Fibingier. Dodała, że 40-osobowa grupa będzie organizowała warsztatowe przygotowanie pokazów.

Projekt obejmuje także realizację akcji ulicznych, działań parateatralnych we współpracy z partnerami z krajów grupy wyszechradzkiej, a także prezentację spektakli w trakcie trwania festiwalu. Prowadzącymi są reżyserzy, aktorzy, artyści i osoby związane z teatrami z czterech krajów.

Od piątku do niedzieli wystąpią teatry z Polski, Holandii, Ukrainy, Węgier, Rosji i Słowacji. Organizatorem festiwalu jest Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.