PARTNER PORTALU
  • BGK

Teatr Polska, czyli 18 teatrów w 87 miejscowościach

  • aw    30 lipca 2015 - 07:53
Teatr Polska, czyli 18 teatrów w 87 miejscowościach

W ramach Teatru Polska będzie można zobaczyć m.in przedstawienie pt. "Ony" (fot.teatr-gorzow.pl)

Spektaklem “Tylko jeden dzień” w Rydułtowach rozpoczęła się siódma edycja programu Teatr Polska. Do 5 grudnia 18 teatrów odwiedzi 87 miejscowości w całym kraju.
Jak podają organizatorzy przedsięwzięcia, pierwszy raz w programie wezmą udział: MA Fundacja z Warszawy, Polski Teatr Tańca – Balet Poznański, Teatr “Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie, Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatr Nowy w Zabrzu, TR Warszawa oraz Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze.

Teatr Polska odwiedzi aż 18 nowych miejscowości

Aktorzy zagrają po raz pierwszy w: Bełżycach, Zwierzyńcu, Tarnogrodzie (województwo lubelskie), Tarnobrzegu, Strzyżewie, Lubaczowie (podkarpackie), Strzelinie (dolnośląskie), Skwierzynie, w Kostrzynie nad Odrą (lubuskie), Biskupcu, Ostródzie (warmińsko-mazurskie), Krynicy Zdrój, Gorlicach (małopolskie), w Kórniku (wielkopolskie), Bytowie (pomorskie), w Dębnie, Barlinku (zachodniopomorskie) oraz w Choroszczy (podkarpackie).

Ciekawe przedstawienia dla małych i dużych widzów

Pełny repertuar i wykaz miejscowości można znaleźć tu

Spektakle w tegorocznym repertuarze zostały docenione nie tylko przez Komisję Artystyczną, ale także przez widzów i krytyków. To przedstawienia, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na wielu polskich festiwalach oraz konkursach.

“Tato” Małgorzaty Bogajewskiej otrzymał nagrodę publiczności na Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych “R@Port” w Gdyni, a w 21. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej Bogajewska otrzymała nagrodę za reżyserię, zaś Ewelina Starejki wyróżnienie za rolę Mamuśki.

“A niech to Gęś kopnie!” Marty Guśniowskiej zdobyło główną nagrodę na 27. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu oraz wyróżnienie dla twórców na 21. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

“Jasiu albo Polish joke” Macieja Podstawnego doceniono na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej “Rzeczywistość przedstawiona”w Zabrzu (nagroda za reżyserię oraz nagrody aktorskie dla Anny Koniecznej, Jarosława Karpuka oraz Dariusza Niebudka), a “Męczennicy” Anny Augustynowicz zostali docenieni na III Festiwalu Debiutantów “Pierwszy Kontakt” w Toruniu (tytuł Najlepszego Debiutującego Aktora trafił do Konrada Bety za rolę Benjamina) oraz na XV Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej “Rzeczywistość przedstawiona” w Zabrzu (I nagroda za reżyserię dla Augustynowicz, wyróżnienie aktorskie dla Marii Dąbrowskiej, nagroda za debiut dla Konrada Bety).

Tekst na podstawie, którego powstał spektakl “Ony” zdobył zaś nagrodę w organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. W Teatrze Polska zobaczymy go w interpretacji Aliny Moś-Kerger.

W ramach Teatrze Polska zaprezentowane zostaną spektakle dla sprofilowanej wiekowo widowni. Wśród spektakli są propozycje adresowane zarówno do najmłodszych widzów: “Piotruś i wilk” (od 3 lat), “Przygody Koziołka Matołka” (od 4 lat), “Tylko jeden dzień” (od 5 lat), “A niech to Gęś kopnie!” (od 7 lat), ale także spektakle dla widzów powyżej 16 roku życia: “Jakiś i Pupcze”, “Jasiu albo Polish joke”, “Męczennicy” TR Warszawa, “Ony”, “Tata ma kota (albo Poczytaj mi tato)”,”The Hideout/Kryjówka”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.