PARTNER PORTALU
 • BGK

Teatr Polski w Warszawie będzie współprowadzony przez ministerstwo kultury

 • MN    5 czerwca 2017 - 13:27
Teatr Polski w Warszawie będzie współprowadzony przez ministerstwo kultury
Minister kultury Piotr Gliński będzie współprowadził kolejną samorządową instytucję kultury. (fot. PTWP)

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana będzie kolejną instytucją kultury współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz samorząd województwa.
• Minister kultury Piotr Gliński podpisze umowę o współprowadzeniu Teatru Polskiego w Warszawie z marszałkiem Adamem Struzikiem.

• To kolejna taka inicjatywa po tym, jak resort postanowił współprowadzić Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz Państwowy Zespół Ludowy Pieśnie i Tańca „Mazowsze”.

• W sumie resort kultury chce współpracować w tym roku z dziesięcioma samorządowymi instytucjami kultury.

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana będzie kolejną instytucją kultury współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz samorząd województwa. We wtorek (6 czerwca) odbędzie się uroczyste podpisanie umowy o współpracy z udziałem ministra kultury Piotra Glińskiego i marszałka woj. mazowieckiego Adama Struzika.

Teatr Polski w Warszawie to kolejna już instytucja kultury, która w tym roku zawarła porozumienie z ministerstwem. W połowie maja resort kultury z samorządem woj. śląskiego podpisał umowę o współprowadzeniu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny. W umowie zapisano, że Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego będzie przekazywał dotację w wysokości 17 mln zł, a MKiDN - 5 mln zł na prowadzenie działalności statutowej zespołu. Umowa obowiązuje do końca 2019 roku.

Czytaj też: Karnety na Open'er festival dla radnych. CBA bada czy to łapówka

Z kolei pod koniec maja podpisano umowę, według której Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego od tego roku będzie współprowadzony przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Resort ma przekazywać na zespół rocznie 3,2 mln zł, zaś samorząd będzie dotować ok. 16 mln zł. W tym przypadku umowa również obowiązuje do końca 2019 roku.

Jak przekazano podczas podpisywania umowy z zespołem „Śląsk”, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego postanowiło w tym roku współprowadzić wraz z samorządami w sumie 10 instytucji kultury w całym kraju.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • lektor , 2017-06-05 16:34:38

  Teatr Państwowy to i kasa państwowa mają prawo decydować co będzie grane resztę widz oceni
 • kler, 2017-06-05 16:32:34

  Do Prorok: Obyś nie prosił o księdza przy śmierci znałem takich twardzieli
 • kadry , 2017-06-05 16:31:02

  Do Prorok: PO lewactwo zatruli Polakom umysły