Teatr Polski w Warszawie będzie współprowadzony przez ministerstwo kultury

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana będzie kolejną instytucją kultury współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz samorząd województwa.
Teatr Polski w Warszawie będzie współprowadzony przez ministerstwo kultury
Minister kultury Piotr Gliński będzie współprowadził kolejną samorządową instytucję kultury. (fot. PTWP)

• Minister kultury Piotr Gliński podpisze umowę o współprowadzeniu Teatru Polskiego w Warszawie z marszałkiem Adamem Struzikiem.

• To kolejna taka inicjatywa po tym, jak resort postanowił współprowadzić Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz Państwowy Zespół Ludowy Pieśnie i Tańca „Mazowsze”.

• W sumie resort kultury chce współpracować w tym roku z dziesięcioma samorządowymi instytucjami kultury.

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana będzie kolejną instytucją kultury współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz samorząd województwa. We wtorek (6 czerwca) odbędzie się uroczyste podpisanie umowy o współpracy z udziałem ministra kultury Piotra Glińskiego i marszałka woj. mazowieckiego Adama Struzika.

Teatr Polski w Warszawie to kolejna już instytucja kultury, która w tym roku zawarła porozumienie z ministerstwem. W połowie maja resort kultury z samorządem woj. śląskiego podpisał umowę o współprowadzeniu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny. W umowie zapisano, że Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego będzie przekazywał dotację w wysokości 17 mln zł, a MKiDN - 5 mln zł na prowadzenie działalności statutowej zespołu. Umowa obowiązuje do końca 2019 roku.

Czytaj też: Karnety na Open'er festival dla radnych. CBA bada czy to łapówka

Z kolei pod koniec maja podpisano umowę, według której Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego od tego roku będzie współprowadzony przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Resort ma przekazywać na zespół rocznie 3,2 mln zł, zaś samorząd będzie dotować ok. 16 mln zł. W tym przypadku umowa również obowiązuje do końca 2019 roku.

Jak przekazano podczas podpisywania umowy z zespołem „Śląsk”, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego postanowiło w tym roku współprowadzić wraz z samorządami w sumie 10 instytucji kultury w całym kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (6)ZOBACZ WSZYSTKIE

Teatr Państwowy to i kasa państwowa mają prawo decydować co będzie grane resztę widz oceni

lektor , 2017-06-05 16:34:38 odpowiedz

Do Prorok: Obyś nie prosił o księdza przy śmierci znałem takich twardzieli

kler, 2017-06-05 16:32:34 odpowiedz

Do Prorok: PO lewactwo zatruli Polakom umysły

kadry , 2017-06-05 16:31:02 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE