PARTNER PORTALU
  • BGK

Teatr z Płocka wystawi w 13 miejscowościach spektakl o Wiśle

  • PAP/MIW    9 maja 2017 - 10:49
Teatr z Płocka wystawi w 13 miejscowościach spektakl o Wiśle
W tym roku przypada Rok Rzeki Wisły 2017. (fot. pixabay.com)

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku czeka na spisane przez mieszkańców Mazowsza historie o Wiśle, życiu i pracy nad tą rzeką. Najciekawsze posłużą za scenariusz do spektaklu przygotowywanego w ramach projektu „Opowiedz nam o Wiśle”.
• Przedstawienie, którego tytuł "Na Wiśle śpiewają oryle", nawiązuje do pieśni flisaków zajmujących się dawniej rzecznym spławem towarów.

• Będzie ono prezentowane przez aktorów płockiej sceny w 13 nadwiślańskich miejscowościach w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły 2017.

• Premiera przedstawienia "Na Wiśle śpiewają oryle" planowana jest na 17 czerwca w położonym nad rzeką amfiteatrze w Wyszogrodzie.

Spisane wspomnienia lub współczesne opowieści, ukazujące związki mieszkańców Mazowsza w Wisłą, do 3 stron formatu A4, można nadsyłać do 15 maja na adres Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku pocztą zwykłą lub elektroniczną: literacki@teatrplock.pl. Do tekstu, który powinien zawierać dopisek "Wisła" oraz dane autora, można dołączyć fotografie związane z przedstawianą historią.

- Czekamy na oryginalne opowieści o ludziach i Wiśle, o codziennym życiu nad rzeką i pracy związanej z rzeką. Najciekawsze historie zostaną wplecione w scenariusz przygotowywanego spektaklu, którego plenerowe prezentacje odbywać się będą od czerwca do września w nadwiślańskich miejscowościach" - powiedziała Monika Mioduszewska-Olszewska z płockiego teatru.

Jak dodała, premiera przedstawienia "Na Wiśle śpiewają oryle" planowana jest na 17 czerwca w położonym nad rzeką amfiteatrze w Wyszogrodzie.

- Spektakl pokażemy w sumie w 13 nadwiślańskich miejscowościach, w tym oczywiście w Płocku, ale także w Brwilnie, Słubicach, Nowym Duninowie, Nowym Dworze Mazowieckim oraz w Zakroczymiu i Czerwińsku - zapowiedziała Mioduszewska-Olszewska.

Z tekstów nadesłanych w ramach projektu "Opowiedz nam o Wiśle" jury wybierze trzy najciekawsze opowieści. Na ich autorów czekać będą nagrody, np. wywiad i jego publikacja w dwumiesięczniku Aktualności Teatru Płockiego, sesja zdjęciowa z wykorzystaniem teatralnych kostiumów i rekwizytów, a także udział w próbie do wybranego spektaklu w roli asystenta reżysera oraz zaproszenie na wybrany spektakl płockiej sceny w sezonie 2017-18. Organizatorzy przewidują także możliwość przyznania dodatkowych wyróżnień. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.