PARTNER PORTALU
  • BGK

Teatr Żydowski od czwartku zamknięty

  • aw/PAP    9 czerwca 2016 - 07:51

• Właściciel budynku, w którym mieści się stołeczny Teatr Żydowski, zapowiedział, że w czwartek (9 czerwca) zapieczętuje gmach.
• Tłumaczy to złym stanem technicznym budynku.
• Na 22 czerwca zapowiedziano rozmowy między właścicielem budynku a przedstawicielami miasta.




W oświadczeniu przedstawiciele właściciela budynku, firmy Ghelamco, poinformowali, że w gmachu teatru nie jest bezpiecznie, a odpowiedzialność za osoby tam przebywające ponosi właściciel.

"Nie wyrażamy zgody na organizację przez Teatr Żydowski jakichkolwiek wydarzeń o charakterze publicznym. Skrajnie nieodpowiedzialna postawa Dyrekcji Teatru zmusza nas jako właściciela budynku do ograniczenia dostępu do tej części budynku, co nastąpi w dniu 9 czerwca 2016 r. W tej części budynku nie mogą odbywać się wydarzenia publiczne" - napisano w komunikacie.

Czytaj też: Budynek Teatru Żydowskiego grozi zawaleniem?

Na 22 czerwca zaplanowano spotkanie przedstawicieli właściciela z zespołem eksperckim, powołanym przez miasto st. Warszawa. Wcześniej planowane jest spotkanie z pracownikami Teatru oraz NSZZ "Solidarność" przy Teatrze Żydowskim.

Wokół wejścia do Teatru Żydowskiego przy Placu Grzybowskim rozstawione zostały tablice ostrzegawcze, na których wydrukowano opinię Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, nakazującego zamknięcie gmachu teatru ze względu na jego zły stan techniczny - m.in. niewłaściwe wymiary dróg ewakuacyjnych czy niezadowalający stan techniczny elementów budowlanych, jak piwnice czy klatki schodowe. Zarządził on wyłączenie strefy zagrożenia dla części obiektu, umieszczenie o zawiadomieniu o stanie zagrożenia oraz wykonanie doraźnych zabezpieczeń.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.