PARTNER PORTALU
  • BGK

Tej nocy Lublin nie będzie spać

  • AW/um.lublin.pl    2 czerwca 2012 - 13:00
Tej nocy Lublin nie będzie spać

Co roku w czerwcową noc Lublin proponuje niepowtarzalne wydarzenie społeczno-kulturalne – Noc Kultury. Instytucje, organizacje, artyści, animatorzy kultury i wszyscy chętni wspólnie tworzą cykliczny projekt, ujawniający olbrzymi potencjał kulturalny miasta.
Noc Kultury (w tym roku z 2 na 3 czerwca)  to jedno z najważniejszych wydarzeń w kulturalnym kalendarzu miasta.

Organizatorzy ożywiają dziełami sztuki ulice, zaułki, dzielnice, budząc w uczestnikach wrażliwość artystyczną, zachęcając do czynnego udziału w życiu kulturalnym.

Podczas Nocy Kultury wszystkie instytucje kulturalne oferują darmowy wstęp oraz specjalne atrakcje, a publiczność do rana spaceruje po ulicach miasta.

Najważniejszą sceną wydarzeń Nocy Kultury jest publiczna przestrzeń miejska, gdzie teatry o światowej renomie stają na równi z ulicznymi artystami, muzyka symfoniczna przeplata się z jazzem, folkiem i elektro-funkiem. Zdarzyć się może wszystko: koncerty na dachach budynków, na dziedzińcach i placach, performance i happeningi na skwerach i w zaułkach, instalacje plastyczne na głównej arterii miasta, spektakle w bramach czy fontannach miejskich, pokazy mody na schodach urzędowych gmachów, kino samochodowe i w salach magistratu.

Wszystkie te wydarzeniach których liczba co roku się zwiększa przyciągają do Lublina dziesiątki tysięcy osób.

Program tegorocznej imprezy można znaleźć tu

Podczas tegorocznej „Nocy Kultury” tj. z 2 na 3 czerwca (sobota/niedziela) komunikacja nocna będzie bezpłatna. Nocne linie będą kursowały częściej, średnio co 30 min.

Linie N1, N2, N3 będą obsługiwane przez niskopodłogowe przegubowe pojazdy, wyposażone w monitoring oraz oznaczone naklejkami z logo PZU.
Przystankami wspólnymi dla wszystkich linii nocnych w Noc Kultury (2/3 czerwca br.) będą przystanki zlokalizowane przy ul. Okopowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.