PARTNER PORTALU
  • BGK

Tirom w swoim mieście mówi "nie"

  • AW/tarnobrzeg.pl    6 czerwca 2011 - 09:29
Tirom w swoim mieście mówi "nie"

Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega nie zgodził się na awaryjne skierowanie ruchu pojazdów (w tym TIR-ów) przez miasto. Decyzję tłumaczy obawą o całkowite zakorkowanie miasta i zniszczenie dróg przez ciężkie pojazdy.
Po awarii mostu na Wiśle, w Nagnajowie, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaproponowała zmianę organizacji ruchu polegającą na skierowaniu pojazdów (w tym TIR-ów) przez Tarnobrzeg. Prezydent Tarnobrzega (sprawdź jego notowania/zabierz głos)stanowczo sprzeciwił się rozwiązaniu, które miałoby obowiązywać aż do 30 września br.

- Nie dopuszczę do tego, aby kilkudziesięciotonowe ciężarówki kompletnie zniszczyły nasze drogi. Nie pozwolę także na całkowite sparaliżowanie miasta, i tak zakorkowanego z powodu przebudowy głównych dróg. Rozmawiałem w tej sprawie już z wojewodą podkarpacką Małgorzatą Chomycz, której przedstawiłem konkretne argumenty - mówi Norbert Mastalerz.

Argumenty prezydenta to m.in.: trwająca modernizacja drogi wojewódzkiej nr 871 (wraz z budową wiaduktu), przebudowa skrzyżowania drogi nr 871 z drogą nr 723 oraz przebudowa (m.in. budowa dwóch rond) ulic Szpitalnej, Targowej, Mickiewicza, Niepodległości i Piłsudskiego.

Skutkiem czego są olbrzymie utrudnienia w ruchu miejskim. - Rozumiem trudną sytuację drogowców po awarii mostu w Nagnajowie, ale muszą oni znaleźć inne rozwiązanie. Nie kosztem Tarnobrzega i jego mieszkańców – dodaje Mastalerz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.