PARTNER PORTALU
  • BGK

Tłumy turystów w Tatrach

  • PAP    2 sierpnia 2012 - 17:39
Tłumy turystów w Tatrach

Bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki panują w czwartek w Tatrach. Po górskich szlakach wędrują tłumy turystów, aby dostać się na Giewont trzeba stać w kolejce - informuje ratownik dyżurny TOPR Jacek Broński.
Według informacji Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, na najbliższe dni zapowiadane są korzystne warunki turystyczne, ale należy zawsze być przygotowanym na deszcz i burze.

Ratownicy górscy radzą, aby wychodzić w góry o świcie, ponieważ burze w Tatrach rozwijają się zazwyczaj we wczesnych godzinach popołudniowych.

W godzinach południowych na szlaku przed kopułą szczytową Giewontu tworzy się sznur turystów oczekujących na wejścia na tę popularną górę. Spory ruch panuje także na najtrudniejszym w polskich Tatrach szlaku - Orlej Perci.

Tam w momentach trudnych, przed zejściami do żlebów i w miejscach mocno eksponowanych, również trzeba czekać kolejce.

"W tych miejscach trzeba zachować szczególną ostrożność, zaczekać na swoją kolejkę, nigdy nie omijać łańcuchów i nie wyprzedzać innych turystów, bo takie zachowania stwarzają zagrożenia" - powiedział Broński.

Przypomniał, że szlak na Orlej Perci jest jednokierunkowy i należy tego bezwzględnie przestrzegać.

W przypadku zbliżającej się burzy należy jak najszybciej zejść ze szczytów i grani oraz opuścić otwarte przestrzenie i okolice cieków wodnych.

Na tatrzańskich polanach i w miejscach nasłonecznionych bardzo licznie występują żmije zygzakowate. Leśnicy apelują do turystów o ostrożność, ponieważ ukąszenie żmii może być niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.